Bečejski „komunalci“ orezuju živu ogradu
Bečejski „komunalci“ orezuju živu ogradu

Sudeći prema obimu posla koji je započet u bečejskom Goranskom parku, ova „oaza zdravlja“ na prostoru oko osam hektara između centra grada i obale Tise do leta će vratiti sjaj koji je nekada krasio.

Mobilna ekipa novosadske studentske zadruge „Mašinac“, koja je posao vredan dva miliona dinara dobila na tenderu, počela je s sečom obeleženih 50 suvih stabala i orezivanjem 150 stabala. Istovremeno, radnici JP „Komunalac“ orezuju živu ogradu, kupe suvo lišće i pripremaju teren za košenje.

-Narednih meseci će se akcenat rada staviti na uređenje Goranskog parka, koji mnogi Bečejci s pavom nazivaju „plućima grada“. Pored orezivanja drveća i uklanjanja suvih stabala, u okviru redovnog održavanja sredstva su obezbeđena za zamenu svetiljki, ako bude potrebno i nekog stuba, javne rasvete i postavljanje video nadzora. U planu je i montaža dečijeg igrališta. Do leta će Goranski park, opet, biti mesto gde će Bečejci naći potreban mir u zdravom okruženju, rekao nam je predsednik opštine Bečej Dragan Tošić.

Orezivanja drveća uz javnu rasvetu
Orezivanja drveća uz javnu rasvetu

„Komunalci“ orezuju živu ogradu duž pešačkih staza i oko centralne rundele, a ekipa iz Novog Sada prvo orezuje drveće pokraj javne rasvete, kako bi električari mogli da prionu na svoj deo posla.

-Malobrojna smo ekipa i za nas uvek ima posla po gradu, ali smo akcenat rada poslednje nedelje februara i čitavog marta stavili na razne poslove u Goranskom parku. Pored orezivanja žive ograde, sve treba ukloniti i pripremiti za košenje površine oko osam hektara. Posle aktuelne akcije, park će sasvim drugačije izgledati, veli u ime JP „Komunalac“ Željko Kovačev.

Verovatno će se u akciju uređenja Goranskog parka uključiti i neki sportski klubovi, koji koriste pogodan prostor za futinge po uređenoj trim stazi ili travnatoj površini leti u „debelom hladu“, kao i udruženja građana, jer rekreativci atraktivan prostor koriste za odmor, trčanja, šetnje…

3 KOMENTARA

  1. Predlog,
    1.Dosta improvizacija! Angažovati pejzažnog arhitektu, napraviti projekat uređenja parka i sistemacki svake godine saditi novo zelenilo i formirati uređenu i bogatu zelenu park oazu.
    2.Stare behaton ploče kojima su bili popločani trotoari u Zelenoj ulici iskoristiti i u Goranskom parku napraviti pešačke staze (nadam se da te ploče nisu poklonjene izvođaču radova) Napravite glavnu stazu minimalne širine 3m.ove započete dve odvojene staze od po 1m su se pokazale kao loše rešenje jer se ljudi na njima ne mogu mimoići. Naročito kad se guraju dečija kolica.
    3. Napraviti Gazebo, nalik onom u Dunavskom parku u Novom Sadu. Isti se može koristiti kao letnja pozornica za razne manifestacije.
    4. Postaviti rasvetu u celom parku.
    5. Postaviti mobilijar (klupe i kante)
    7. Pozvati bečejske umetnike, organizovati umetničku koloniju i izraditi skulpture u parku.
    6. Obavezno, ali obavezno postaviti video nadzor i zaposliti čuvara.
    7. Dogovoriti i preneti brigu i redovno održavanje parka u nadležnost JP Komunalac.

    Potencijal Goranskog parka je ogroman. Primer je i Gastro fest održan prošle godine. Uređen i sadržajem bogat Goranski park bi bio idealno mesto za druženje bečejaca i odrastanje naše dece. Možda jednog dana u njemu i bečejci budu imali malo jezero sa labudovima, Ledenu šumu za klizanje, letnji bioskop, književne večeri, koncerte na otvorenom….

  2. Paz molim te, komunalac je nesposoban da isece drvece i oreze grane u parku! Seku one platane pored kuca to mogu a ovde u sumi. molim te nemogu oni nego studentska zadruga masinac iz novog sada! i to jeftino samo 2 miliona dinara, samo 16 hiljada evra. A ovi iz komunalca za to vreme skupljaju lisce! More! Jeste vi bre normalni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име