Minuli vikend uspešan je bio za takmičare Vojvodine iz Bačkog Gradišta.

U Prvoj vojvođanskoj ligi za muškarce ekipa Vojvodine je u 15. kolu igrala je juče (16. mart) kod kuće protiv Vojvodine 2011 iz Novog Sada. Gradištanci su savladali protivnika rezultatom 4:1. Dve pobede je ostvario Tot Peter, po jednu Ištvan Poljak i dubl Poljak – Tot. Zbog drugih takmičarskih obaveza je ovo kolo odigrano unapred.

Dan ranije na otvorenom prvenstvu Šapca članica Gradištanske Vojvodine Nikolet Oros je osvojila prvo mesto u kategoriji kadetkinja. Ona je u finalu pobedila Sofiju Kovač iz Novog Sada rezultatom 3:1.

Na 12. Lajoš Čaki kupu u Bačkoj Topoli u kategoriji mlađih kadetkinja Barbara Đurčik je osvojila treće mesto. Ona je u polufinalu poražena od pobednice turnira Oršolje Pele sa 3:2. U istoj kategoriji Ivana Ćućuz se plasirala u četvrtfinale kao i Jovana Kozarski kod mini kadetkinja.