Kapiten Njegoša iz Lovćenca primio je pobednički pehar
Kapiten Njegoša iz Lovćenca primio je pobednički pehar

Fudbaleri subotičkog područnog ligaša Njegoša iz Lovćenca savladali su dva vojvođanska ligaša, Bajšu i domaćina Vojvodinu, na tradicionalnom, 11. po redu, letnjem turniru u Bačkom Gradištu i zasluženo stigli do pobedničkog pehara. Umesto da bude provera po meri, turnir je i ove godine, zbog neodgovornog i nesportskog ponašanja  Srbobranaca, imao mrlju.

-Lane na „jubilarcu“ nam je drugog dana otkazao učešće „Drugi oktobar“ iz Kumana, a sada komšija iz Srbobrana. Ubuduće ćemo morati dobro da razmislimo kada pozivamo goste na turnir koji je zamišljen da bude provera pred start nove takmičarske sezone. Očito da neki to nisu shvatili, razočaran je predsednik bačkogradištanske Vojvodine Goran Kudrić.

Danak povredama platili su Boris Bečanović i Nenad Kudrić
Danak povredama platili su Boris Bečanović i Nenad Kudrić

Prvog dana turnira Njegoš je savladao Bajšu sa 2:1, a Vojvodina je bila uspešnija od Srbobrana rezultatom 6:2. To je toliko deprimiralo Srbobrance, da sutradan nisu ni doputovali u dvadesetak kilometara udajeno Bačko Gradište!? U želji da ne propadne dolazak Bajšana, domaćin je s kombinovanim sastavom istrčao na teren i izgubio rezultatom 2:3 u utakmici za treće mesto na turniru. Ništa bolje  nisu prošli u finalu, gde su morali da igraju i neki igrači koji su već bili na terenu u prethodnoj utakmici, i izgubili su od Lovćenčana rezultatom 0:2. Tako se Njegoš upisao u listu pobednika bačkogradištanskog Letnjeg turnira. Do sada su Bečejci najuspešniji sa tri trijumfa, Bačka iz Đurđeva je dva puta pobedila, a po jedanput su radovali fudbaleri Bajše, domaćina Vojvodine, ŽSK-a iz Žablja, Mladosti iz Turije i Hajduka iz Čuruga.

-Ne boli toliko poraz, koji je više plod naših brojnih promašaja, već to što su teren povređeni napustili Boris Bečanović i Nenad Kudrić. Nadamo se da povrede nisu teže prirode i da će do starta prvenstvene biti fit, optimista je trener Vojvodine Lazar Dabižljević.

Podsećanja radi, voljom žreba Voša će premijernu utakmicu karavana vojvođanskog „severa“ igrati u gostima, tačnije Adorjanu, protiv Tise 18. avgusta.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име