Molitvom na hebrejskom jeziku Petera Kovača i prigodnim govorom zamenice predsednika opštine Bečej Dalile Dujaković, Bečejci su kraj spomen ploča na nekadašnjoj Jevrejskoj školi obeležili Međunarodni dan žrtava holokausta.
Tradicionalnoj manifestaciji prisustvovali su, pored predstavnika lokalne samouprave i građana Bečeja, predstavici Jevrejske zajednice Srbije, Jevrejske opštine Novi Sad i ambasade Mađarske u Beogradu, koji su okačili vence na dve spomen ploče postavljene na sadašnjoj zgradi Predškolske ustanove u Ulici Miloša Crnjanskog 80.
Podsećanja radi, jedna spomen ploča je u znak sećanja na 1883. godine izgrađenu sinagogu, koja je, odlaskom Jevreja iz Bečeja 1962. godine srušena. Druga spomen ploča podseća da je zgrada na kojoj je postavljena izgrađena 1886. godine i da joj je prva namena bila da u njoj jevrejska deca stiču obrazovanje.

U okviru obeležavanja Dana holokausta, u Gradskom muzeju Bečej je otvorena izložba „Sinagoge u Vojvodini“. U pitanju je izložba Jevrejske opštine Novi Sad, čiji su autori Edit Jankov i Goran Levi, a izloženo je ukupno 90 eksponata. Reč je o prikazivanju sinagoga kojih više nema i aktuelnom izložbom se pokazuje da atraktivne građevine, koje su iz raznoraznih razloga nestale, ipak nisu zaboravljene. A sve su bile, pored verskog hrama, i sedišta kulturnog života jevrejske zajednice. Podsećanja radi, u bečejskoj opštini su sinagoge bile u Bačkom Gradištu, Bačkom Petrovom Selu i Bečeju, a danas nema nijedne.
Atraktivna izložba, na kojoj ima i fragmenata srušene bečejske sinagoge, otvorena je do 8. februara i posetioci mogu da je vide radnim danima do 19 sati.