Iako je lanjskog 11. novembra obeležen vek od prekida ratnih dejstava u Velikom ratu, jer je tada u železničkom vagonu francuske stanice Kompijen potpisano Primirja između zemalja Antante i poražene Nemačke, Prvi svetski rat je okončan tek 28. juna 1919. godine potpisivanjem Versajskog mira, čime su dogovoreni uslovi mira. Iz tog razloga obrazovne ustanove značajan datum s pravom obeležavanju tokom čitave školske godine. Bečejska Gimnazija će to uraditi četvorodnevnom manifestacijom imena „Sloboda je tako lepa – 11. 11. 1918.“ u vremenu od 19. do 22. februara.
Sve počinje u utorak, 19. februara, monodramom „Milunka Savić … ispovest o životu od prve puške do prve metle…“ u izvođenju glumice JDP Vesne Stanković. Predstava će biti izvedena u Gradskom pozorištu Bečej s početkom u 11.30 sati.
Sutradan će u školskoj zgradi od 17 sati biti svečano otvorena izložba „Srpski dobrovoljci u Prvom svetskom ratu 1914 – 1918.“ i predstavljeni nagrađeni radovi na literarnom konkursu povodom aktuelnog događaja. Trećeg dana manifestacije predviđena je tribina „Dođu tako neka teška vremena“ u kojoj će sagovornici biti naučni saradnik dr Predrag M. Vajagić i profesorke istorije Biljana Bošković i Radmila Svitlica. Ova aktivnost biće održana u multifuncinalnoj sali školske zgrade od 17 sati. U istom prostoru četvorodnevna aktivnost bečejske Gimnazije završava se projekcijom dokumentarnog filma „Srbija u Velikom ratu“, a termin je u 11:11 sati. Tako se na simboličan način podseća na Dan primirja – 11. novembar 1918.godine, koji se od 2005. godine u svim školama Srbije obeležavao prvim časom istorije, a od 2012. godine je državni praznik.
Pozivnica za aktulenu manifestaciju bečejskih gimnazijalaca je amblem Dana primirja, koji čine cvet Natalijina romonda na traci Albanske spomenice u crno-zelenoj boji. Reč je o cvetu koji raste u istočnoj Srbiji, a ima ga i na planini Nidže, čiji je najviši vrh Kajmakčalan bio poprište slavne bitke u Prvom svetskom ratu u kojoj su učestvovali i srpski vojnici predvođeni vojvodom Živojinom Mišićem. Pomenuti cvet je izabran za simbol Dana primirja, jer ima sposobnost da i kada se potpuno osuši, ukoliko se zalije, poput „feniksa“, može oživeti. Tako se simbolično predstavlja „ponovno rađanje“ Srbije, koja je posle iscrpne borbe uspela da „stane na noge“.