U poslednjih 35 godina na objektima Osnovne škole „Zdravko Gložanski“nije bilo ozbiljnijih radova. Zbog toga rukovodstvo škole željno iščekuje najavljenu investciju, odnosno sanacija objekata škole, koju finansiraju Ministarstvo privrede i opština Bečej, čija je procenjena vrednost oko 36 miliona dinara.

Za potrebe dovođenja objekta u funkcionalno stanje u idejnom projektu su predviđeni sledeći radovi: pretresanje krovne konstrukcije uz obaveznu zamenu svih letava, zamena oluka i opšivki, presecanje svih zidova prizemlja – presecanje se izvesti mašinski uz uvlačenje PVC visokokvalitenog izolacionog materijala, obijanje vlaţnog i dotrajalog maltera sa zidova i ponovno malterisanje nakon isušenja, rušenje i ponovna izrada podova u prizemlju, zamena podne obloge u svim prostorijama uz potrebnu izradu izravnavajućeg sloja – predložena je upotreba vinil poda za učionice, ampasovanje i popravka kompletne stolariju, zamena pojedine stolarije, bojenje kompletne stolarije, bojenje unutrašnjih zidova i plafona, kao i kompletne fasade.

Svi prozori na objektu škole u Radičeviću biće zamenjeni energetski efikasnijima, dok će na objektu u Bečeju samo deo biti izmenjen, a preostali deo saniran.

Procedura javne nabavke koju je objavilo ministarstvo privrede još traje, pa samim tim još nije poznato ko će biti izvođač radova niti kada će oni tačno početi. Međutim, ono što treba isplanirati blagovremeno jeste boravak đaka u drugim školama. Pribavljena je saglasnost ministarstva prosvete, deo đaka iz Bečeja nastavu će pohađati u OŠ „Petefi Šandor“, deo u Gimnaziji Bečej, dok će đaci u Radičeviću sedeti u klupama u prostorijama tamošnje mesne zajednice.

Naime, uprskos molbi da se radovi prolongiraju do raspusta, prema rečima direktorke Suzane Đukić to nije bilo moguće jer je radove planirati u ovoj godini.

Direktorka škole podsetila je na prethodne radove koji su ostvareni kroz projekte za koje su konkurisali, to su rekostrukcija kanalizacije i sanacija sanitarnih čvorova, dok je posebno istakla regulaciju saobraćaja kod glavne zgrade.

Podsetimo da 50 odsto posla finansira ministarstvo, 50 odsto lokalna samouprava, kao i da snosi troškove PDV-a, te je njen deo oko 21 milion dinara, a ministarstva oko 15 miliona.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име