Nataša Tapušković Jul című előadásával kezdődött el szerdán este Óbecsén a Befemon elnevezésű monodráma fesztivál. A rendezvényt Neda Arnerić belgrádi színésznő nyitotta meg.
Csütörtökön Danka Sekulović Not the Right Leg című, színházi, cirkuszos, tá ncos és bábjátékos elemeket ötvöző előadását, valamint Jelena Puzić Pu spas za sve nas című monodrámáját mutatták be Óbecsén. Pénteken 17 órakor a horvátországi Vanja Matujec Baš ti baš tu című darabját láthatja majd a közönség, 20 órakor pedig Dušan Matejić Dnevnik jednog ludaka címmel viszi színre monodrámaként az ismert Gogol-szöveget.
Szombaton 17 órakor lesz a fesztivál műsorán az egyetlen magyar nyelvű előadás, Luigi Pirandello Az ember aki virágot hord a szájában című darabját Gianluca Barbadori rendezésében Molnár Zoltán viszi színre. Az olasz rendező szerint a darab arról szól, hogyan lehet lezárni méltóságteljesen egy életet. „A szöveg alapgondolata az apró dolgokban való élvezet témáját veti fel, főleg abban a pillanatban, amikor életünk végéhez közeledve elveszíthetjük őket. Attól a pillanattól kezdve, hogy megkapja a szörnyű, végzetes hírt, Pirandello hőse megváltoztatja az életszemléletét, magához az élethez való viszonyát. A mindennapi, addig szinte lényegtelen apróságok új értelmet nyernek, jelentőssé válnak. Az előadás visszaemlékezés az elmúlt, lassan véget érő életre, elmerülés az apró, pici dolgokba.”
Szombaton 20 órakor kezdődik a fesztivál utolsó darabja: a trebinjei színház művésze, Marija Đajić a Hasanaginica című produkcióval áll színpadra.
A belépőjegyek 200 dinárba kerülnek.
Пројекат „У фокусу – Fókuszban“ подржава Министарство културе и информисања