Izgradnja prilaza terenu s veštačkom podlogom
Izgradnja prilaza terenu s veštačkom podlogom

Bez obzira ne nepovoljne vremenske uslove za fudbal, na bečejskom „veštaku“ će se igrati utakmice i ovog vikenda.

Srpskoligaš sa Tise ugostiće u subotu od 14.30 sati vojvođanskog ligaša Tekstilac iz Odžaka, a lider vojvođanskog „severa“ Vojvodina iz Bačkog Gradišta dočekaće u nedelju od 13 sati Mladost iz Bačkog Jarka.

Bečejci će tako tokom aktuelnih priprema odmeriti snagu s rivalima iz sve tri grupe vojvođanske lige. U premijernoj utakmici ove godine igrali su sa članom vojvođanskog „juga“ Jedinstvom iz Rumenke (1:1), u sredu su pobedili (3:2) člana „istoka“ Naftagas iz Elemira, a dobar test imaće sada protiv Tekstilca, koji se znatno pojačao i preti Gradištancima na „severu“.

-Za sada sve funkcioniše prema planu i programu, sitne povrede od umora i rada na terenu s veštačkom podlogom se prevazilaze u hodu, nema bolesnih i iz utamice u utakmicu vidi se napredak u igri. Ima dosta vremena do starta nastavka prvenstva i to je dobro, jer imamo novih igrača i treba sve postaviti na svoje mesto. Odigraćemo ukupno deset utakmica i svi će dobiti priliku da u datom trenutku pokažu koliko mogu,  rekao nam je sportski direktor Bečejaca Miloš Andrić.

U pozadini se vidi panel ograda i stubovi s reflektorima
U pozadini se vidi panel ograda i stubovi s reflektorima

Za razliku od Bečejaca, koji igraju kontrolne utakmice u ritmu subota-sreda-subota, kakav će imati i u nastavku prvenstvene trke, Bačkogradištanci su se, zbog obaveza igrača na poslu, opredelili da vikendom imaju „dupli program“.

-Ovoga puta smo, zbog vremenskih uslova i privatnih obaveza igrača, odustali od toga. Igraćemo samo u nedelju protiv Mladosti iz Bačkog Jarka, a utakmicu sa ŽSК-om iz Žablja, koja je trebala da se igrau subotu, otkazali smo. Protiv „mladostaša“ ćemo igrati u Bečeju od 13 sati, veli  trener Vojvodine Lazar Dabižljević.

Dodajmo da su povoljni vremenski uslovi u minulih desetak dana iskorišćeni da se postavi panel ograda oko pomoćnog terena s veštačkom podlogom na Gradskom stadionu kraj Tise, izgradi prilaz terenu i postave betonski stubovi oko igrališta za reflektore, čije će osvetljenje omogućiti treniranje u večernjim satima po tropskim uslovima.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име