Momenat sa utakmice Bečejaca protiv Kanjižana | Foto: Vlastimir Jankov

OFK Bečej 1918 – Potisje (Kanjiža)   3:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Kragović u 36, 2:0 Đurićin u 66 (iz jedanaesterca), 3:0 Đuričin u 70. minutu. Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Negoslav Bošković (Sombor) 8. Žuti kartoni: Rovčanin (Potisje).

OFK Bečej 1918: Živkov 7, Vorgučin 6 (od 65. Mihalec -), Stoisavljević 7, Kragović 8, Stanojev 7,5, Tomčić 7,5, Rahić 6 (od 46. Ćulum 6,5), Dabižljević 7, Vučković 6 (od 46. Aleksić 6), Đuričin 8, Vasin 7,5.

Potisje: Zarić 7, Đukić 6, Ušumović 6 (od 75. Segi -), Plavšić 6, Simić 6 (od 71. Savić -), Rovčanin 6, Romić 6,5,  Paunović 6, Nikutović 7, Papdančo 6, Nađ 6.

Igrač utakmice: Ognjen Đuričin (OFK Bečej 1918)

Sigurna pobeda Bečejaca na premijernoj utakmici nastavka prvenstva pred svojim navijačima u ne baš ubedljivoj igri. Pogotovo u prvom poluvremenu nije sve funkcionisalo u redovima momaka sa Tise. Ali, pobedi se ne gleda u zube. Važni su bodovi.

Trougao Dabižljević, Kragović, Stanojev | Foto: Vlastimir Jankov

Otvorili su Bečejci dobro utakmicu. Već u petom minutu Ognjen Đuričin je izveo solo prodor i proigrao Nemanju Vasina, koji je dobro šutirao, ali je golman instiktivno nogom odbranio. U 11. minutu isti tandem na sceni i prvi korner. A onda umalo gol na suprotnoj strani. Đukić je u 13. minutu odlično proigrao Romića, kome je bio otvoren put ka golu Marka Živkova, ali je Nemanja Kragović stigao i otklonio opasnost izbivši loptu u korner. Dva minuta kasnije Nikutović je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali se Živkov nije dao iznenaditi.

Najzad gol! Igrao se 36. minut i Đuričin je izvrsno centrirao s desne strane iz slobodnog udarca, a Kragović bio najprisebniji pred golom rivala i loptu glavom poslao u levi golmanov ugao. Dva minuta kasnije Plavšić je isprobao svoj šut, a Živkov je opet bio na mestu.

U pauzi između dva poluvremena trener Dejan Stanojev je izveo iz igre Andreja Vučkovića, koji je nepotrebno solirao i usporavao napad domaćih, i Dejana Rahića, koji je mnogo hteo, ali je malo šta uradio na terenu. Nisu ni njihove alternative, Bojan Ćulum i Kosta Aleksić, bili mnogo bolji, ali je igra bila tečnija, stvoril su više šansi i, na kraju krajeva, postignuta su dva gola.

Zadovoljstvo je bilo veće kada su po završetku utakmice saznali rezultat u Apatinu | Foto: Vlastimir Jankov

Prvo je Aleksić u 50. minutu šutirao pravo u protivničkog golmana, a onda akcija iz fudbalskih udžbenika u 58. minutu. Čedomir Tomčić je maestralno dugom loptom pronašao Đuričina u kaznenom prostoru Kanjižana, ovaj primio loptu na prsa i iz punog trka šutirao, ali je šut izblokiran i lopta je otišla korner. Već u narednom kontranapadu Romić je bio u izglednoj prilici, ali je njegov šut Živkov odbranio. Ponovo je u 60. minutu Tomčić prograo Đuričina, koji obilazi nekoliko protivničkih igrača u solo prodoru i lopta mi je izmakla kontroli, a Aleksić je prihvatio i šutirao pravo u golmana.

Čestitanje Ognjenu Đuričinu posle njegovog drugog gola na utakmici | Foto: Vlastimir Jankov

Novi gol postignut je u 66. minutu. Simić je oborio Vasina u svom kaznenom prostoru i vrlo dobri sudija Negoslav Bošković se nije dvoumio kod dosuđivanja najstrože kazne za domaći tim. Đuričin je bio siguran egzekutor sa bele tačke za 2:0. Četiri minuta kasnije isti igrač postiže svoj drugi gol, njegov 23. u ovoj sezoni, pošto je materijalizovao dobar napad saigrača i asistenciju Nenada Stoisavljevića. Bilo je još nekoliko poluprilika za Bečejce, a izglednu šansu imao je Tomčić u samom finišu utakmice, kad je u solo prodoru izbio sam ispred golmana i dobro šutirao, ali je golman Zarić gostiju još bolje reagovao i ostalo je 3:0.

Kako je prvi pratioc momaka s Tise Sloga iz Čonoplje igrala nerešeno 0:0 u Apatinu, to je razlika vraćena na „plus pet“ bodova. Bečejci u narednom kolu gostuju u Srpskom Miletiću i igraju protiv Zadrugara.