Po treći put uzastopno dvostruki strelac za Bečej Ognjen Đuričin u punom trku | Foto: Vlastimir Jankov

OFK Bečej – Dunav     3:1    (2:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 200 Sudija: Dino Kalafat (Novi Sad) 6. Strelci: Kovačević u 28. Đuričin u 32. i 52. za OFK Bečej, a Šavija u 48. za Dunav. Žuti kartoni: Rahić, Stanojev i Vorgučin (OFK Bečej), a Perović, Ćirović, Javorac, Milanović i Vuković (Dunav). Crveni kartoni: Cvetković (OFK Bečej) u 45. i Popović (Dunav) u 45. minutu

OFK Bečej: Živkov 7, Vorgučin 7, Kragović 7, Tomčić 8, Stanojev 7, Cvetković 6, Rahić 7 (Janković -), Mirkov 8, Kovačević 9 (Babić -), Đuričin 9, Aleksić 7 (Vasin -).

Dunav: Ćirović 6, Vuković 6, Popović 5, Mirosavljević 6, Petrić 6 (Lečić -), Pavlović 6 (Milanović -), Despotović 6, Perović 6, Šavija 7, Mirčetić 7, Božinović 6 (Javorac 6).

Momci sa Tise nastavljaju da terorišu Sremce. Posle Novopazovčana i Šiđana, Bečejci su savladali i Starobanovčane, čime su ostvarili het – trik u pobedana na povratku u srpskoligaški karavan i zasluženo su lideri na tabeli.

Jedna od retkih akcija pred golom Bečejaca | Foto: Vlastimir Jankov

Međutim, ovoga puta nisu briljirali. Razlog tome treba tražiti u incidentu koji se dogodio u pauzi između dva poluvremena, što ih je saseklo. Kako je ne baš ubedljivi sudija Dino Kalafat označio završetak prvog poluvremena, došlo je do nepotrebnog koškanja na sredini terena između dva štopera, domaćih Marjana Cvetkovića i gostiju Lazara Popovića, što je bio signal da se i ostali uključe u gužvu. Epilog su isključenja začetnika incidenata i opomene Stanojevu i Peroviću. Do tada je utakmica bila fer i korektna i ništa nije nagoveštavalo bilo kakvu varnicu.

Kad je, pak, sama igra u pitanju, Bečejci su od početka diktirali tempo, imali terensku inicijativu i postigli na vreme dva gola. Prvi je bio za fudbalske udžbenike. Aleksandar Mirkov je u 28. minutu presekao napad gostiju na sredini terena, otišao na desni bok i izvrsno centrirao, a Mladen Kovačević je akrobatski skočio i „makazicama“ zahvatio loptu koja je završila putanju iza leđa nemoćnog Ćirovića. Samo minut kasnije Đuričin je proigrao Kovačevića, ovaj šutirao iz prve, a golman gostiju izbacio u korner, posle kojeg je Mirčetić izbacio loptu sa same gol linije. Gol gostiju je „visio u vazduhu“. Ređali su se napadi domaćih i u 32. minutu bilo je 2:0. Opet je Mirkov bio začetnik akcije i izvrsno dubinskom loptom proigrao Kovačevića, koji je izbio sam ispred istrčalog golmana Ćirovića i onda nesebično proigrao udesno Đuričina, koji je sve pratio i maretijalizovao uspešnu akciju.

Ovako su Bečejci proslavili treću srpskoligašku pobedu | Foto: Vlastimir Jankov

Nastavak je prvo doneo radost gostima. Dugonogi Branislav Šavija je u 48. minutu sa ivice kaznenog prsotora iskosa s leve strane opalio po lopti i ona se zakoprcala u mreži suprotnog ugla. Samo četiri minuta kasnije, Ognjen Đuričin postavlja konačan rezultat. Opet je Mladen Kovačević bio asistent, a Đuričin egzekutor. Nastavili su Bečejci s napadima, pa je u 54. minutu Mirkov izvrsno izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, golman izbio u korner, a u nastavku akcije Mirkov je uzdrmao prečku. Do kraja utakmice vrlo raspoloženi Kovačević je mogao, bar, još dva puta da se upiše u listu strelaca, Aleksić i „rezervista“ Babić jedanput, ali je mreža gostiju mirovala.