Derbi je pored kvalitetne igre krasila i žustrina | Foto: Vlastimir Jankov

Bečej 2003 – Kruna  7:5  (4:1)

Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 250. Sudije: Dragutin Božović (Kula), Petar Radojčić (Inđija) i Miloš Jocović (Novi Sad).

Strelci: Korać u 6, Ćulum u 12, Vidosavljević u 15, 30, 33, Kobiljski u 18. i 40. minutu za Bečej 2003, a Kočović u 17. i 32, Ljevaja u 34, Tomanović u 38. i D. Pudar u 39. za Krunu. Žuti kartoni: Ćulum, Korać (Bečej 2003), Kostić (Kruna). Crveni karton: Ćulum u 30. minutu (Bečej 2003). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003: 9 (5+4), Kruna 9 (4+5)

Bečej 2003: Vadaski 9 (15 odbrana), Ćulum 7, Korać 8, Dražić 7, Pelengić 8, Vidosavljević 9, Kobiljski 8, Mrakić 7, Lovre 7, Ilčešin 7, Drapšin, Mandadžić, Necić, Ćurčić.

Kruna: Bečelić 7 (8 odbrana), D. Pudar 7, Tomanović 7, Kočović 8, BELEVIĆ 7, M. Pudar 7, Jovanović 7, Kostić 6, Veselinović 6, Ljevaja 7, Stupar, Zlojutro, Vlajić, Vukalović.

Derbi vojvođanske elite između lidera Bečeja 2003 i novosadske Krune opravdao je očekivanja ljubitelja igre „na petoparcu“ i šteta je što na kraju prvenstvene trke obe ekipe neće moći da pređu u drugoligaške vode, jer su prikazale igru, bar, na tom nivu. Bečejci su se zasluženo radovali, ali pohvale idu i na račun Novosađana, koji su svako opuštanje domaćina znalački kažnjavali. Ipak, momci sa Tise su se revanširali „monarhistima“ za jedini poraz u sezoni i uvećali razliku na pet bodova.

Posle kratkotrajnog ispitivanja, Bečejci su napravili seriju 3:0, koju je otvorio Stefan Korać, nastavio Bojan Ćulum, a onda Strahinja Vladisavljević materijalizovao asistenciju Koraća. Gosti su preko kapitena Kočovića smanjili na 3:1, a kapiten Mita Kobiljski je povisi na 4:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Bilo je još par prilika, ali su čuvari mreže Vadaski i Bečelić sa po šest odbrana bili na visini zadataka.

Nastavak je doneo dinamičniju i dramatičniju igru. U prvoj polovini nije bilo golova, a u drugih desetak minuta viđeno je, čak, sedam. Prvo je ponajbolji igrač utakmice Strahinja Vidosavljević postigao svoj drugi gol za 5:1, ali je ubrzo isključen Bojan Ćulum i gosti su preko kapitena Stefana Kočović materijalizovali brojčanu prednost na terenu. Međutim, kad je u 33. minutu Vidosavljević i treći put zatresao mrežu (6:2), verovalo se da je pobednik odlučen. Tako bi i bilo da su Dražić i Korać iskoristili „zicere“. Onda počinje drama. Novosađani su postigli tri gola zaredom (6:5) i doveli utakmicu do rezultatske neizvesnosti.

Sve dileme otklonio je kapiten domaćih Mita Kobiljski u poslednjem minutu, jer je materijalizovao asistenciju Pelengića za konačnih 7:5.

Narednog vikenda izabranici trenera Gorana Strajnića gostuju preko Tise u Novom Bečeju, ali neće moći da računaju na „pocrvenelog“ Bojana Ćuluma.