Tokom prethodnog vikenda, 26. do 28. januara, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se 20 saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba poginula, jedna je teško, a šest osoba je lakše povređeno, saopštili su iz policije.
U tom intervalu, na području Grada Novog Sada, dogodilo se deset saobraćajnih nezgoda, u kojima su tri lica zadobila lake telesne povrede.
Policijska uprava u Novom Sadu je za vikend na području Južnobačkog okruga otkrila i sankcionisala ukupno 818 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Na ovom području iz saobraćaja je isključeno 77 vozača i 13 vozila, a zadržano je 12 vozača.
Šest vozača je zadržano zbog vožnje pod dejstvom alkohola, a troje zbog ponavljanja ili nastavljanja prekršaja.
Trojica vozača se terete za prekršaj nasilničke vožnje, jer su u Novom Sadu i Vrbasu vozili automobile sa više od 2 promila alkohola u organizmu
Zadržani vozači će uz prekršajnu prijavu biti privedeni nadležnom prekršajnom sudiji.