Regata je privukla pažnju ljubitelja sporta u Bečeju | Foto: Vlastimir Jankov
Regata je privukla pažnju ljubitelja sporta u Bečeju | Foto: Vlastimir Jankov

Kajak Kanu klub Bečej održao je u subotu, posle završetka četvrtog kola pionirske i mini kajak lige Srbije, tradicionalnu regatu na Tisi „Trofej Bečeja 2019“.

Više od stotinu takmičara iz 23 kluba takmičilo se u ukupno 19 trka svih uzrasnih kategorija, od pionirske, preko kadetske i juniorske, do seniorske. Na žalost, novi način sabiranja bodova obavlja se u Kajakaškom savezu Srbije i pobednik regate će naknadno biti poznat, a pehar će mu se uručiti, najverovatnije, na nekom od narednih takmičenja pod okriljem KKSS.

Bila je ovo prilika da Bečejci pozdrave svoju sugrađanku Biljanu Relić, sada članicu BSJ iz Borče, dvostruku šampionku s nedavno održanog Evrospkog prvenstva za mlade seniore, ali i nekoliko svojih talentovanih takmičara koji su osvajanjem prvih mesta potvrdili kvalitet, pionira Filipa Basarića, Masima Števina, „junoša“ Nemanju Grčića, Marka Miškovića, Miloša Stojkova, Aleksandra Hadnađeva, odnosno nešto starijh Miodraga Ikodinovića, Lazara Relića i Luku Stojkova. Aplauz je dobio i najistaknutiji Bečejac olimpijac Marko Tomićević, koji je uručio medalje najuspešnijima.

Ulazak četverca u cilj | Foto: Vlastimir Jankov
Ulazak četverca u cilj | Foto: Vlastimir Jankov

Evo imena troje najuspešnijih takmičara u svakoj održanoj trci bečejske regate na distanci od 500 metara. Pionirke K-1: 1. Katalin Gere (Tisin cvet Senta), 2. Hristina Petrović (Liman Novi Sad) i 3. Petra Dobo (Bratstvo Kanjiža). Pionirke K-2: 1. Petra Dobo – Lara Nađ (Bratstvo), 2. Andrea Bošković – Jana Sarić (BSK Borča) i 3. Lena Brajković – Milica Jevrosimović (BSK). Pioniri K-1: 1. Igor Subotić (Tisin cvet), 2. Stefan Vignjević (Beograd) i 3. Tamaš Kobrehel (Tisin cvet). Pioniri K-2: 1. Filip Basarić i Masimo Števin (Bečej), 2. Tamaš Kobrehel – Adam Ladocki (Tisin cvet) i 3. Aleksa Velisavljević – Stefan Kovandžić (Marina Progar Progar). Pioniri K-4: 1. Stevan Vukmirović, Vladimir Jegdić, Naum Langundžin, Sergej Marić (Obilić Novi Kneževac), 2. Filip Basarić, Mateja Molnar, Nikola Perišić, Masimo Števin (Bečej) i 3. Nikola Argirović, Luka Bunčić, Miodrag Savić, Stevan Stojanov ((Zmaj Zemun).

Kadetkinje K-1: 1. Jovana Radovanović (BSK), 2. Katalin Gere (Tisin cvet) i 3. Enike Baša (Brastvo). Kadetkinje K-4: 1. Enike Baša, Petra Dobo, Lidija Ladanji, Lara Nađ (Bratstvo), 2. Andrea Bošković, Emilija Đorđević, Milica Jevrosimović, Janja Sarić (BSK) i 3. Lana Adžić, Jovana  Vitorović, Sofija Delibašić, Isidora Dolovac. Kadeti K-1: 1. Kristian Konecki (Vojvodina Novi Sad), 2.Mihajlo Petović (Liman Novi Sad) i 3. Lazar Trifunović (Zmaj). Kadeti K-2: 1. Branislav Mirkov – Mihajlo Petović (Liman), 2. Bogdan Vitorović – Stefan Kovandžić (Marina Progar) i 3. Stevan Stojanov – Lazar Trifunović (Zmaj). Ladeti K-4: 1.Daniel Borbelj, Tamaš Kobrehel, Adam Ladocki, Igor Subotić (Tisin cvet), 2. Luka Bunčić, Mihajlo Kostić, Stevan Stojanov, Lazar Trifunović (Zmaj) i 3. Filip Drašković, Sergej Dujaković, Jovan Pešikan, Relja Stanković (BSK).

Marko Tomićević uručuje medalje najuspešnijima | Foto: Vlastimir Jankov
Marko Tomićević uručuje medalje najuspešnijima | Foto: Vlastimir Jankov

Juniorke K-1: 1.Biljana Vukov (Begej Zrenjanin), 2. Tijana Jovičin (Beograd) i 3. Enike Baša (Brastvo). Juniori K-1: 1. Nikola Kovačević (Begej), 2. Saša Pavlov (Bratstvo) i 3. Miloš Stojkov (Bečej). Juniori K-2: 1. Đorđe Antonijević – Mihajlo Ristić (BSK), 2. Marko Mišković – Miloš Stojkov (Bečej) i 3. Relja Radović – Aleksandar Hadnađev (Bečej). Juniori K-4: 1. Nemanja Grčić, Marko Mišković, Miloš Stojkov, Aleksandar Hadnađev (Bečej), 2. Đorđe Antonijević, Boris Mišković, Marko Opra, Mihajlo Ristić (BSK) i 3. Levente Erdeš, Tamaš Kasaš, Marton Roža, David Sabo (Tisin cvet).

Seniorke K-1: 1. Biljana Relić (BSK), 2. Enike Baša (Bratstvo) i 3. Klara Mezei (Begej). Seniori K-1: 1. Luka Stojkov (Bečej), 2. Ljubomir Grčić (Nečej) i 3. Marko Maletić (Obilić). Seniori K-2: 1: Marko Mišković – Luka Stojkov (Bečej), 2: Goran i Srđan Đorđević (Begej) i 3. Arpad Vartuš – Akoš Kasaš (Tisin cvet). Seniori K-4: 1. Ljubomir Grčić, Miodrag Ikadinović, Lazar Relić, Luka Stojkov (Bečej), 2. Arpad Vartuš, Ferenc Lašu, Akoš Kasaš, Roža Marton (Tisin cvet).

 

Projekat „Iz ugla građana“ sufinansira opština Bečej

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име