Korona virus, covid19
Izvor: Pixabay

U kovid ambulanti u Doma zdravlja u Bečeju, od otvaranja do danas, 295 ljudi je testirano na korona virus (PCR testom), a rezultati tih testova su negativni, navodi direktorka Doma zdravlja Bečej Kosana Nešić.

Redakcija portala MojBečej.rs uputila je ovoj zdravstvenoj ustanovi zahtev za pristup informacijama od javnog značaja kojim je tražila odgovore na, između ostalog, pitanja da li su neki od testova nevažeći odnosno neispravni, te da li su u kovid ambulanti radili zaposleni stariji od 60 godina.

Direktorka Doma zdravlja je navela da nijedan test nije bio neispravan, odnosno nevažeći, kao i da u kovid ambulanti nisu angažovani radnici stariji od 60 godina.

-Od početka epidemije tri radnika Doma zdravlja bila su u samoizolaciji, jer su na samom početku epidemije doputovali iz inostranstva i morali su biti u samoizolaciji, nakon čega su testirani i bili su negativni, te su se po pristizanju negativnog testa vratili na posao. Osim navedenih, ostalo medicinsko i nemedicinsko osoblje Doma zdravlja  Bečej do sada nije  testirano PCR testom na kovid 19, jer niko nije imao simptome, te nije bilo nikakve indikacije (a koje su propisane zakonom) za testiranje. Samo jedan lekar koji živi u Novom Sadu, a radi u Doma zdravlja Bečej, koji je poslat na ispomoć u privremenu  bolnicu na Novosadskom sajmu, će, kad se privremena bolnica bude zatvorila, prema epidemiološkim pravilima, kojih se strogo pridržavamo, morati  biti dva puta testiran u razmaku od 14 dana. Tek ako i kad oba PCR testa na kovid 19 budu negativna, moći će ponovo nastaviti obavljati svoje radne zadatke u domu zdravlja Bečej, navodi direktorka Doma zdravlja Bečej.

Među osam registrovanih obolelih od korona virusa, koliko trenutno ima na sajtu Ministarstva zdravlja, nijedan slučaj nije registrovan u Bečeju, potvrdila je direktorka Kosana Nešić.

Građani, ako to žele, na lični zahtev, mogu u bečejskom domu zdravlja da se testiraju PCR testom na kovid 19, pri tome donose uplatnicu na žiro račun koji je objavljen na sajtu: www.rfzo.rs, uz zakazan termin preko Call centra 011/362-00-00. Mogu se za informacije javiti i u Domu zdravlja Bečej, glavnom tehničaru ili laboratoriji. Cena testiranja je 6.000 dinara.

Sva ostala testiranja vršiće se prema zaključku Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti kovid 19, gde su precizno navedene sve indikacije za testiranje i za propisane indikacije testiranje je besplatno.

22.15- Iz Vlade Republike Srbije nedavno je saopšteno da će brzi serološki test na antitela, od 1. juna biti moguće obaviti po ceni od 1.200 dinara.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име