Nedavno izdata monografija, rad Dragiše Slavića i Dejana Petkovića, posvećena je Isidoru Hadnađevu, značajnoj ličnosti u kulturnom životu Bečeja i Novog Sada tokom prošlog veka.
Osim što je bio osnivač bečejske muzičke škole, Hadnađev je bio vođa nekoliko horova i vokalno – instrumentalnih sastava. Uz to, komponovao je i aranžirao velik broj narodnih pesama, igara i spletova.
Izuzetan doprinos Isidor Hadnađev je dao i unapređenju tambure kao narodnog instrumenta kada je zajedno sa Savom Vukosavljevim i Brankom Čenejcem u izdanju Saveza muzičkih društava narodne Republike Srbije, napisao zbirku udžbenika za tamburu „Škola za tamburu“, izdatu u šest knjiga, koja je u to vreme predstavljala prve kompletne knjige za tambure vojvođanske lestvice, napisao je među prvim redovima monografije sin Isidora Hadnađeva, Stanislav.
Za potrebe pisanja knjige „Ravnica će ga pamtiti. Isidor Hadnađev“ Dragiša Slavić je, kako je to naveo recenzent Dušan Mihalek, pedantno pregledao arhive, pronašao građu za biografiju i opis života onoga vremena. Ta dokumenta prikazuju i porodicu Hadnađev, i situaciju u gradu Bečeju, Vojvodini, Jugoslaviji (pre toga Austrougarskoj), u različitim društveno – istorijskim procesima. Isidor Hadnađev je osvetljen i kao učenik, i kao pedagog, u raznim oblastima njegove aktivnosti. Poseban akcenat stavljen je na delatnost horovođe, osnivača i direktora bečejske Muzičke škole (što je bio pionirski poduhvat u potpuno novom društveno – političkom, socijalističkom, uređenju), piše u uvodnom delu rezenzent knjige Dušan Mihalek.
Veoma bitan deo karijere Isidora Hadnađeva – položaj urednika Redakcije narodne muzike Radio Novog Sada, obradio je etnomuzikolog Dejan Petković. U uvodnom delu teksta on ističe melografski rad, kojim se Hadnađev bavio tokom celog života. Donosi spisak zapisanih melodija, analizira ih. U posebnim poglavljima ističe rad na udžbeniku za tambure vojvođanskog štima, rad Isidora Hadnađeva sa kulturno-umetničkim društvima, a posebnu vrednost predstavlja Petkovićev doprinos klasifikaciji muzičke delatnosti Isidora Hadnađeva. Tabela melografskih zapisa i aranžmana, kao i originalnih kompozicija, doprinosi spasavanju ove ogromne delatnosti od zaborava, ističe recenzent.
-Iza šest decenije duge profesionalne muzičke karijere ostao je obiman korpus melografskih zapisa, aranžmana i kompozicija, napisao je u uvodnom delu koautor monografije Dejan Petković, etnomuzikolog i nastavnik tambure u Muzičkoj školi „Petar Konjović“ u Bečeju.