Nemanja Jović je het-trikom doprineo novoj pobedi „Voše“ | Foto: Vlastimir Jankov

Fudbaleri bečejske opštine završili su minuli sportski vikend u subotu i kuriozitet je da nema neporaženih. Bečejci su pobedili u Karavukovu, Bačkogradištanci kod kuće, a u prvom opštinskom derbiju Petrovoselci i Čikerijanci su podelili bodove.

Kako se i pretpostavljalo, Bečejci su imali teško gostovanje u Karavukovu, ali su pobedili Polet sa 2:1 i ostali na vrhu tabele vojvođanskog „severa“. Strelac oba gola za OFK Bečej 1918 bio je prvi „snajperista“ čitave lige Ognjen Đuričin i sad je na golgeterskoj „koti 36“. Međutim, stigao ga je umor od non-stop igranja u ritmu sreda – subota, zbog učešća u kupu, pa se povredio. Isto važi i za Čedomira Tomčića. Obojica su zbog povreda teren napustili pre kraja, a da bude još veći peh, to je uradio i Andrej Vučković kada su već bile izvršene tri izmene, pa je u finišu utakmice na terenu bilo samo deset momaka sa Tise.

-Izuzetno teška utakmica u Karavukovu. U prvom poluvremenu smo se ispromašivali, a domaćin je posle prekida stigao do vođstva od 1:0. Na svu sreću, već 48. minutu smo izjednačili, a deset minuta kasnije postigli i drugi gol, koji nam je doneo pobedu. U poslednjih petnaestak minuta smo se branili, a u samom finišu je domaćin imao izuzetnu priliku koji je odbranio golman Marko Živkov i vratili smo se celim plenom, ali s dosta povređenih igrača. Pitanje je kakav ću sastav moći da izveden u sredu, kada igramo kup utakmicu s pančevačkim Dinamom 1945. Jer, pored Vučkovića, Đuričina i Tomčića, na povrede se žale Dabižljević, Rahić… Po svemu sudeći, u kupu ćemo igrati u kombinovanom sastavu, jer nam je prvenstvo prioritet, jasan je trener Bečejaca Dejan Stanojev.

Ognjen Đuričin je stigao do golgeterske „kote 36“ i povredio se | Foto: Vlastimir Jankov

Posle osvojenog pehara u kupu FSS na teritoriji PFS Subotica, Bečejci su se uključili u kup na teritoriji FSV. U prvom kolu sastaju se sa liderom vojvođanskog „istoka“ Dinamom 1945 iz Pančeva. Utakmica se igra u sredu od 16,30 sati na Gradskom stadionu kraj Tise i poželjna je pomoć sa tribina. Već u subotu Bečejce čeka prvenstveni okršaj u Vrbasu. Novi teški izazov.

Vojvodina iz Bačkog Gradišta je nastavila pobedonosni niz u nastavku prvenstva Međuopštinske lige. Savladali su ekipu Tomislavci iz istoimenog mesta rezultatom 5:1. Posle golova Nenada Kudrića i Stefana Banovića u prvom poluvremenu, u nastavku se razigrao raspoloženi Nemanja Jović i sa het-trikom stavio tačku na novu pobedu.

Iako je bilo favorit na papiru, Jedinstvo u Bačkom Petrovom Selu nije uspelo da pobedi Mladost iz Radičevića. Istina je da su preko Daniijela Stanojeva poveli sa 1:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor, ali su se u nastavku gosti razigrali. Prvo je Novak Tepić u 60. minutu retko viđenim volejom sa ivice kaznenog prostora izjednačio, a minut, dva kasnije Mihajlo Nikodinović je goste doveo u vođstvo od 2:1. U punoj dominaciji „mladostaša“, Nikodinović je uzdrmao stativu, loptu je prihvatio golman domaćih i poslao je napred, što je Stanojev iskoristio i postigao svoj drugi gol za izjednačenje 2:2.

-Imajući u vidu dešavanja na terenu, podela bodova je najrealniji ishod utakmice. Imao sam problema u finišu, jer smo ostali bez igrača zbog dva žuta kartona, a onda, pošto sam već izvršio tri izmene, i bez povređenog igrača, što znači da smo utakmicu završilisa devetoricom na terenu. Raduje me što se posle utakmice nastavilo druženje igrača dva kluba u klupskom restoranu, rekao nam je trener Jedinstva Dejan Kapriš.

U nedelju je po rasporedu novi opštinski derbi. Vojvodina gostuje u Radičeviću i igra protiv domaće Mladosti, a Jedinstvo će u Kucuri igrati protiv lidera na tabeli Iskre.