sami ne znaju šta ih je snašlo | Foto: Vlastimir Jankov

Serija poraza odbojkaša Bečeja nije zaustavljena ni u subotu protiv do tada niskoplasiranog Bavaništa.

Južnobanaćani su ekspresno došli do neočekivane pobede na premijernom gostovanju kraj Tise. Lakše nego što je bilo ko mogao da predpostvi. Za samo sat vremena igre, rešili su utamicu u svoju korist rezultatom 3:0. Bečejci su u prvom setu osvojili 14 poena, narednom 15, a poslednjem 18. Tako su se Banaćani revanširali Bačvanima za poraz u prvom delu prvenstvene trke u svom selu rezultatom 1:3 i došli do bodova koji će im biti „zlata vredni“ u borbi za opstanak u prvoligaškom B karavanu.

Kad ekipa izgubi maksimalnim rezultatom u setovima i s poen razlikom 47:75, kao što je to bio slučaj s Bečejcima, onda nema mnogo šta da se mudruje. Izuzetno slab prijem, a onda i nije moguće organizovati kvalitetan napad, Bečejaca i dobre serve i blok gostiju učinli su svoje. Bodovi su neplanirano otišli. Nije pomoglo ni to što je trener Nikola Džigurski u trećem setu umesto dvojice libera, Alekse Marošanovića i Milivoja Građina, na tu poziciju prebacio Ognjena Kokovića. Do polovine seta je bilo, koliko toliko, dobro (12:12), a onda su kola krenula nizbrdo i survala se u tiski mulj. Katastrofa.

Kapiteni sa sudijama pre početka okršaja Bečej - Bavanište     | Foto: Vlastimir Jankov
Kapiteni sa sudijama pre početka okršaja Bečej – Bavanište | Foto: Vlastimir Jankov

Bečejci ne mogu da se prepoznaju u nastavku prvenstvene trke. U sedam utakmica uknjižili su, čak, šest poraza. Istina, protiv Timoka u Zaječaru (1:3), Dubočice u Bečej (2:3) i Zaslona u Šapcu (2:3) nisu igrali slabo, ali nedostatak sportske sreće učinio je svoje.

-Nespremno smo ušli u nastavak prvenstvene trke i fizički i psihički. Umesto da nadogradimo formu iz prvog dela prvenstva, kada smo u deset utakmica zabeležili šest pobeda, u pauzi između dva takmičarska dela smo slabije trenirali, jer je sala bila zauzeta organizacijom turnira u malom fudbalu. Naivno smo mislili da to neće toliko uticati na našu formu, ali smo se prevarili. Bez fizičke spremnosti, pali smo i na psihološkom planu. Sve u svemu, nešto moramo popraviti u finišu, kako nas ne bi stigla drakonska kazna, jasan je trener-igrač Nikola Džigurski.

Boje Bečeja u subotnjem neslavnom okršaju s Bavaništem branili su: Nikola Džigurski, Grujica Ćorluka, Vlastimir Lukić, Ognjen Koković, Đorđe Rakić, Veselin Džigurski, dvojica libera Milivoj Građin i Aleksa Marošanović, šansu su na momente dobili Marinko Vojnović, Stefan i Filip Mitrović, a jedino mladi Miloš Rakić nije ulazio u igru.

U narednom kolu Bečejci gostuju u Užicu, gde će odmeriti snagu s istoimenom ekipom, koja se bori za goli prvoligaški život i to znači da momke s Tise čeka veliki izazov. Krajičak nade postoji samo zato što u gostima igraju kvalitetnije. Ponove li igru od subote uveče, „nula“ je već upisana.