Dogovoreno pre meča je ispoštovano i pobeda nije izmakla |Foto: Vlastimir Jankov

Prema očekivanju, odbojkaši Bečeja su zabeležili petu prvoligašku pobedu. Ovoga puta na drugoj strani mreže bili su Užičani. Sve je završeno za 66 minuta rezultatom 3:0 (25:17, 25:20, 25:23).

Lakše nego što su i najveći optimisti predviđali. Bilo bi sve još ubedljivije da se momci s Tise nisu u trećem setu opustili. Posle lako dobijena prva dva seta, u trećem je izgledalo da će biti najlakše. Jer, brzo je na semaforu bilo 13:5 i izgledalo je da će se sve ekspresno završiti. Međutim, usledile su neke izmene u sastavu, mlađi igrači su dobili priliku i gosti su malo, po malo, stigli do 22:22. Ipak, nije bilo iznenađenja i uknjižena je pobeda maksimalnim rezultatom, po poenima 75:60.

Ovo je druga pobeda pred svojim najvijačima, koji su bili svedoci i jedina dva poraza u okršajima sa znatno iskusnijim i kvalitetnijim liderom Zaslonom iz Šapca i Napretkom 037 iz Kruševca.

-Sada nas čeka izuzetno teško gostovanje u Mladenovcu, gde ćemo odmeriti snagu s istoimenom trenutno drugoplasiranom ekipom. Gladali smo ih u Kruševcu kad su pobedili Napredak 037 i uverili se u kvalitet sledećeg rivala. Naravno, pružićemo maksimum naših mogućnosti, pa kako bude. Ne opterećujemo se rezultatom u okršajima s ekipama koje reflektuju na sam vrh tabele. Nama je važno da igramo racionalno protiv sebi ravnih, jer u slučaju poraza u tim okršajima bodovi imaju dvostruku težinu, razmišljanje je trenera i kapitena Bečejaca Nikole Džigurskog.

Bečej – Užice      3:0  (25:17, 25:20, 25:23)

Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 200. Sudije: Mirko Subašić i Aleksandar Đuričin (obojica iz Novog Sada).

Bečej: N. Džigurski, Ćorluka, Koković, Đ. Rakić, Milovac, V. Džigurski, Građin (L1), Marošanović (L2), M. Rakić, Radovanov, Vojnović, Lukić.

Užice: Lazić, Ćirković. Derkonjić, Ignjatović, Krstić, Ljubojević, Žunić (L1), Kurčubić (L2), Lekić, Božić, Luković, Milojević.

Gosti su osvojili prvi poen u subotnjem meču kraj Tise i držali se u prvoj trećini (8:8) premijernog seta, a onda su braća Džigurski, Ćorluka, Milovac i ostali mladići dodali gas, pogotovo dobrim servisima, što im je olakšalo žetvu poena i sve je okončano suficitom od „plus osam“ (25:17).

U drugom setu je izgledalo da će biti još ubedljivija pobeda, jer se relativno brzo stiglo do 22:14, a onda su Bečejci sklonili „nogu s gasa“ i „ere“ su stigle do 25:20. Treći set je donekle već opisan. Samo je rezultatski izgledalo da se teško došlo do pobede u njemu (25:23), ali prema igri na terenu nijednog trenutka pobeda maksimalnim rezultatom nije bila ugrožena.

Naredni rival je, ponovimo, apsolutni favorit Mladenovac, a onda slede dve utakmice kraj Tise. Prvo ptotiv Metalac Takova iz Gornjeg Milanovca, a onda protiv Srem Itona iz Sremske Mitrovice. Dve pobede iz ta dva okršaja donela bi plasman Bečejcima među prve četiri ekipe, što niko pre početka sezone nije očekivao.

Lakše od očekivanog s užičkim Erama | Foto: Vlastimir Jankov

Juniorska ekipa u utorak, 29. novembra, igra u Novom Sadu protiv istoimene ekipe, a u sredu, 7. decembra, kod kuće dočekuje subotički Spartak u okviru grupnog takmičenja Juniorske lige Vojvodine. S obzirom da su pobedili u prva dva kola vršnjake iz Sombora i Šida s maksimalnih 3:0, u preostale dve utakmice dovoljna im je jedna pobeda da bi se našli na „fajnal foru“ za prvaka Vojvodine.