Najprijatnije iznenađenje prvoligaškog B karavana odbojkaši Bečeja | Foto: Vlastimir Jankov

Posle slabe igre i ubedljivog poraza rezultatom 0:3 protiv Gornjemilanovčana pre nedelju dana, malo je ko verovao da će odbojkaši Bečeja u ovogodišnjoj oproštajnoj utakmici pred svojim navijačima biti bolji od ekipe Srem Iton iz Sremske Mitrovice.

To uverenje bilo je još izraženije posle prvog seta, koji su Sremci rešili relativno lako u svoju korist rezultatom 25:17. A onda totalni preokret i pobeda od 3:1.

Tome je doprinela dobra igra u drugom setu, koji su Bečejci dobili rezultatom 25:16. U trećem setu se rasplamsala borba na terenu. Početak je pripao gostima (0:3), momci s Tise su preokrenuli rezultat na 8:7 i polako uvećavali razliku. Očekivala se mirna završnica, jer je na semaforu bilo 20:15, ali tek tada se zaoštrila situacija za svaki poen. Ubrzo se „istopila“ prednost i u sam finiš se ušlo „od nule“ (22:22). Poput serije s početka seta, sada su Bečejci imali 3:0 i rešili set rezultatom 25:22. Prava drama je viđena u četvrtom setu. Opet su gosti bolje otvorili set i poveli sa 5:1, na tehnički tajm aut otišlo se rezultatom 12:7 za Sremce, a kad je bilo 18:12, svi su očekivali da će se igrati i peti set. Svi, sem igrača Bečeja. Verovali su u sebe i to se isplatilo. Istina, nije išlo lako. „Deficit“ od šest poena se ne anulira, baš, jednostavno u odbojci. Pogotovo ne u drugoj polovini seta. Međutim, braća Nikola i Veselin Džigurski, Grujica Ćorluka, Nebojša Milovac, te mlađeni Ognjen Koković, Đorđe Rakić i dvojica libera, Filip Mitrović i Milivoj Građin, uspeli su da stignu Sremce na 23:23, čak i imaju meč loptu (24:23), ali… onda su gosti imali set loptu (25:24), pa Bečejci nisu iskoristili novu meč loptu (26:25), ali jesu treću i pobedili su rezultatom 28:26. Naravno, radost na terenu je bila neopisiva… i na tribinama „hrama sportova“ kraj Tise. Istina, nije bilo previše gledalaca, svega stotinak, ali su svi listom bili zadovoljni viđenim na terenu, a pogotovo rezultatom.

Boje Bečeja u subotnjoj utakmici branili su N. Džigurski, Jelić, Ćorluka, Koković, Đ. Rakić, Milovac, V. Džigurski, Radovanov, dvojica libera, F. Mitrović i Građin, što znači da jedino u igru nisu ulazili S. Mitrović i M. Rakić.

Njima predstoji ispit na fajnal foru Juniorskog prvenstva Vojvodine | Foto: Vlastimir Jankov

Kako je Novi Sad u Mladenovcu iznenadio istoimenu ekipu i od 2:0 za Mladenovčane, preokreno je rezultat na konačnih 3:2 u njihovu korist, sada, čak, tri ekipe imaju isti broj bodova 18. Zahvaljujući set razlici, Srem je četvrti, Novi Sad peti i Bečej šesti. Narednog vikenda će se „trojka“ sigurno raspasti, jer Bečejci gostuju u Novom Sadu. Bez obzira na taj rezultat, momci sa Tise su prijatno iznenađenje prvoligaškog B karavana. Iako novajlije u pravom smislu reči s najmlađim sastavom u ligi, Bečejci su uknjižili 18 bodova, od kojih su polovinu doneli s gostovanja, u Kruševcu protiv Antene, iz Leskovca od Dubočice i iz Bavaništa, a kod kuće su savladali Timok iz Zaječara, Užice i sada Srem Iton.

Sada je poznat i termin igranja fajnal fora Juniorskog prvenstva Vojvodine, na kom mladi Bečejci učestvuju kao prvoplasirani iz svoje grupe. Biće to u nedelju, 25. decembra, a od ranije se znalo da će domaćin biti Hercegovina u Ravnom Topolovcu. Upravo će oni biti rivali bečejskim „junošama“. Drugu polufinalnu utakmicu igraće novosadska Vojvodina i Sombor. Naravno, cilj mladića trenera Nikole Džigurskog je plasman u finale, što bi bila najlepša potvrda dobrog rada s mladima u klubu.