Több száz óvodás és kisiskolás jelmezes felvonulásával kezdődtek meg pénteken délután a 60. Májusi Játékok, a gyermek- és ifjúsági színjátszók nemzetközi fesztiválja Óbecsén.

Az idei Májusi Játékokon a Városi Színház színpadán hét gyermek és hét ifjúsági színjátszó csoport verseng a legjobb előadásért járó Aranyharsonás-díjért. A 14 előadásból mindössze egy lesz magyar nyelvű: az újvidéki Színes Szilánkok Diákszínpadának Csoportkép című, Fekete Ádám szövege alapján készült előadása nyitja majd meg a fesztivált hétfőn 12 órakor.

A darabot Crnkovity Gabriella rendezte. Az öt nap alatt óbecsei, jagodinai, szabadkai, kragujeváci, šidi, pirosi, obrenováci, inđijai, niši, továbbá horvátországi és bosznia-hercegovinai előadásokat lehet majd megtekinteni. A pályázaton egyébként mindössze két magyar előadás indult, közülük az egyik sajnos le is késte a jelentkezési határidőt.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име