Opština Bečej odlučila je da, shodno uspesima koje postižu kajakaši Kajak kanu kluba Bečej izdvoji novac iz budžeta i time pomogne trenažnom procesu Marka Novakovića i Luke Stojkova, koji se pripremaju za ostvarivanje olimpijske norme.

– Sa ponosom ističemo da će za Bečej, od naredne godine, ponovo veslati naš sugrađanin i uspešni kajakaš Marko Novaković, a tu je i Luka Stojkov, tako da će sredstva biti usmerena za njihove pripreme, koje će ih, verujem, odvesti na Olimpijadu 2024. godine, rekao je Dane Mandić, člana OV za sport, omladinu i turizam, istakavši da ovakva finansijska podrška ne sme da izostane, posebno sada kada sport nailazi na različite izazove, te da je ovo samo logičan korak odgovorne lokalne samouprave, koja želi da se ime Bečeja prenosi dalje.

Radi se o finansijskoj podršci od oko milion i po dinara, odnosno 60.000 dinara mesečno po sportisti, do kraja 2023. godine.

Marko Novaković i Luka Stojkov nisu krili zadovoljstvo ovim gestom lokalne samouprave. Kažu, daće sve od sebe da se 2024. godine nađu na Olimpijskim igrama.

Dejan Terzić, trener Kajak kanu kluba Bečej dodaje da se norma za Olimpijadu može izboriti u avgustu, te da i Novaković i Stojkov imaju realne šanse da to i učine.

 Bečejci u svom matičnom klubu sparinguju i treniraju zajedno. Marko Novaković probaće da stigne na Olimpijske igre četvercu na 500 metara, a Luka Stojkov u dvosedu na 500 metara sa mlađim bratom Milošem, dok je opcija i pojedinačno.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име