Posle parastosa nevino stradalim žrtvama Racije u južnoj Bačkoj januara 1942. godine, koji je 3. januara u bečejskom hramu Svetog velikomučenija Georgija služio Njegovo Preosveštenstvo Episkom bački dr Irinej u sasluženju Njegovog Preosveštenstva Episkopa mohačkog Isihija i sveštenstva Eparhije bačke, najradosniji hrišćanski praznik, rođenje Hristovo, po starom Julijanskom kalendaru vernici pravoslavne verosispovesti u bečejskoj opštini obeležiće u sva tri pravoslava hrama.
Svečano će biti u najstarijem iz 1773. godine posvećenom Preobraženju Gospodnjem u Bačkom Gradištu, petrovoselskoj crkvi Prenosu moštiju Svetog oca Nikolaja i ahitektonskoj lepotici i duhovnoj svetinji osvećenoj pre 162 godine u Bečeju.
Mada će mnogi, shodno tradiciji, prošetati do obližnjih šumaraka i iseći odgovarajući badnjak, više je onih koji su badnjak kupili na pijaci i u marketima. I pored toga, veliki broj bečejskih pravoslavaca će u ponedeljak, 6. januara, od 15 sati prisustvovati činu blagosiljanja u hramu i paljenju badnjaka u crkvenoj porti. Posle preuzimanja osveštanog badnjaka u crkvi, svi će se okrepiti kuvanim vinom u porti. Obeležavanje Badnjeg dana počinje jutrenjem od sedam sati i nastavlja se Svetom liturgijom Svetog Vasilija Velikog od devet sati.
Sveto bogosluženje povodom rođenja Hristovog počinje u ponoć Božićnim jutrenjem, a nastavlja se 7. januara od devet sati Svetom Božićnom liturgijom. Na ponoćnom jutrenju se očekuju, uz odrasle, mladi, a na sutrašnjoj Svetoj liturgiji unutrašnjojst hrama oplemeniće deca u pratnji odraslih. Po završetku svečanih crkvenih obreda, posna trpeza u porodičnim domovima zamenjuje se bogatim i raznovrsnim božićnim ručkom. Od 18 sati u hramu će se služiti Bdenije.
Trodnevno Božićno slavlje nastavlja se 8. januara obeležavanjem Sabora Presvete Bogorodice, a završava je 9. januara proslavom Svetog arhiđakona Stefana.