Ilija Tutnjević je novi kapiten Bečejaca

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Dalibor Bečanović (Bečej). Strelci: Zeljković u 15, Tutnjević u 26. (11 m), I. Kudrić u 41. minutu za OFK Bečej 1918, a Burka u 70. minutu za OFK Slaviju.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Varga, Zeljković, Tatić, Brkić, Tutnjević, Dabižljević, Tomić, I. Kudrić, N. Kudrić, Derviši. U drugom poluvremenu igrali su: Drinčić, Hasičić, A. Ćuk, Marković, Džarić, Draško, J.Ćuk, Živanović, Bajić, Kuvekalović, Popadić.

OFK Slavija: Čavić, Velkovski, Ubović, Sarić, Gajić, Bogojević, Dražić, Batinić, Asani, Ružić, Bajić. U drugom poluvremenu igrali su: Zavišin, Stojkov, Žakula, Knežević, Vučković, Stjepanović, Kućinić, Dobrin, Burka, Božović, Cvjetinović.

Mladen Zeljković je postigao prvi gol na utakmici sa Slavijom

Srpskoligaš sa Tise je tek u trećem pripremnom okršaju stigao do pobede. Savladali su Bečejci momke sa novosadske Salajke rezultatom 3:1. Odluka o pobedniku pala je u prvom poluvremenu.

Agresivni početak nije doneo rezultatsku potvrdu, jer je Nenad Kudrić, na pas Tomića, u drugom minutu pogodio stativu, a u osmom minutu mesto gde se spajaju prečka i stativa. Posle izvrsnog centaršuta Tomića iz kornera sa leve strane, Zeljković je kod prve stative glavom smestio loptu iza leđa nemoćnog Čavića.

Desetak minuta kasnije, Ubović je oborio Nenada Kudrića u kaznenom prostoru, a kapiten Tutnjević je bio siguran egzekutor najstrože kazne za 2:0. U finišu susreta proradio je bratski tandem Kudrić. Stariji Nenad je prošao po levoj strani i centrirao, a kod druge stative mlađi Igor je postigao svoj „prvenac“ u dresu Bečejaca.

Igor Kudrić je postigao prvi gol u dresu Bečejaca

U nastavku su igrali sasvim novi sastavi. Povratnik u vojvođansku ligu je taj deo rešio su svoju korist rezultatom 1:0, a gol je, posle centaršuta Božovića, postigao Burka u 70. minutu. Stiče se utisak da su se u sudaru „rezervista“ bolje snašli Novosađani, ali ne toliko da anuliraju prednost domaćina iz prvog dela.

Nova provera Bečejaca je u sredu, 20. jula, u Rumenki, gde će odmeriti snagu sa domaćim Jedinstvom, a do tada, kako su najavili iz kluba, već će biti prva eliminacija onih koji nisu zadovoljili u pripremnom periodu, pa će za vikend protiv „mladostaša“ biti kraći roster. U subotu će rival biti Mladost iz Bačkog Jarka, a u nedelju Mladost iz Bačkog Petrovca.