Bez razumevanja medija teško se može razumeti i svet u kojem živimo. Ekspanzija medija u trećem milenijumu je takva da preplavljuje aktivni deo dana, kako dece, tako i odraslih.

Kako bi kod učenika srednje škole razvijali medijsku pismenost i osposobili ih za kritičko razmatranje uloge i uticaja medija, uz prepoznavanje govora mržnje i manipulacije u medijima, Udruženje građana „Obrazovni impuls“ realizovalo je ove jeseni brojne raznovrsne aktivnosti u okviru projekta Mediji, mladi i EU. Medijska pismenost – neophodna životna veština za sve građane kako bi se kretali kroz sve veći tok informacija, kako bi se klonili pokušaja dezinformacija i kako bi bili osnaženi alatima i kompetencijama da aktivno učestvuju u stvaranju i razmeni informacija.

U razvijenim demokratijama, lokalni mediji su izuzetno važan element medijskog tržišta i medijske industrije uopšte. Oni se često smatraju glasom lokalne zajednice i forumom za ona mišljenja koja ne dobijaju prostor u „velikim“ medijima.

Redakcija portala MojBečej imala je priliku da učenicima Ekonomsko – trgovinske škole u Bečeju predstavi svoj decenijski rad, ali i programe koje Bečejsko udruženje mladih, osnivač i izdavač medija MojBečej.rs, sprovodi sa mladima u oblasti javnog informisanja i medijske pismenosti. Mladima je predstavljeno istraživanje Krovne organizacije mladih Srbije o tome kakva je slika o njima u medijskom ogledalu Srbije.

Više u TV prilogu

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име