Novinar novosadskog informativnog portala 021 Zoran Strika ovogodišnji je dobitnik nagrade „Marina Kovačev“ za najboljeg mladog novinara, koju dodeljuje Novosadska novinarska škola.
Posebnu pohvalu za odličan novinarski rad dobila je novinarka televizije N1 Maja Đurić.
Nagrađeni novinar Zoran Strika rekao je da su lokalni mediji prva linija odbrane javnog interesa i dodao da je zato važno da oni postoje i da jačaju.
„Dobri novinari su pre svega dobri ljudi, jer javni interes ne možete da branite iz zlih pobuda“, kazao je Strika.
Njemu je nagradu uručilaSvetlana Bošković, majkaMarine Kovačev, novinarke koja je preminula prošle godine, u 28. godini života, nakon teške bolesti.
Nakon njene smrti porodica je osnovala Fondaciju „Marina Kovačev“.
Marina Kovačev je jedna od osnivača Bečejskog udruženja mladih (BUM).
Udruženje i redakcija portala MojBečej.rs, čiji je osnivač BUM i za koji je Marina takođe radila, čestitaju ovogodišnjem dobitniku nagrade i zahvalju se svima koji čuvaju uspomenu na dragu koleginicu i prijateljicu.