Fudbal: Aleksić zaustavio pančevačku „dizelku“

0
194
Kosta Aleksić je presudio derbi u Pančevu | Foto: Vlastimir Jankov

Fudbaleri OFK Bečej 1918 pobedili su u sredu Dinamo 1945 u Pančevu rezultato 1:0, a gol odluke postigao je, posle duplog pasa sa Kovačevićem, Kosta Aleksić u 26. minutu, čime je prekinuo golgeterski post od deset prvenstvenih utakmica.

Bio je to njegov peti gol u nastavku sezone. Dodali muse i pet u jesenjoj, eto jubilarnog desetog prvenstvenog gola Aleksića. Tako su se momci sa Tise revanširali „brzom vozu“ sa Tamiša za jedini jesenji poraz, kada je bilo 2:0 za Banaćane. Ovom pobedom izabranici trenera Jovice Lakića imaju 15 bodova prednosti, a ostalo je da se odigraju još samo tri utakmice.

Prva je već u subotu kraj Tise, gde će gostovati novosadska Crvena zvezda. Potom sledi gostovanje „mladostašima“ u obližnjem Bačkom Jarku i u poslednjem kolu stiže Borac iz Sakula, kada će se obaviti i ceremonijal uručenja pobedničkog pehara, čime će Bečejci i zvanično postati članovi Prve lige Srbije. Biće to, posle 14 godina, povratak Bečejaca u drugi rang po vrednosti nacionalnog takmičenja, što je najlepši poklon za jubilej povodom veka organizovanog igranja fudbala u Bečeju.

Što se utakmice u Pančevu tiče, pobeda kazuje više od svega. Iako utakmica nije imala takmičarski značaj, jer su Bečejci već obezbedili titulu prvaka vojvođanskih srpskoligaša, momci su igrali radi prestiža i zabeležili pobedu. To je potvrda sportskog karaktera, koji je čitave sezone krasio momke sa Tise.

Dres Bečejaca kraj Tamiša nosili su: Živkov, Vorgučin Kragović, Vasin, Stanojev, Cvetković, B. Jelić (Ćulum), Mirkov, Cvetković, Aleksić, Dražić (D. Jelić).

Subotnja utakmica počinje u 16,30 sati. Eto nove prilike da se pozdrave prvaci, pa se očekuju pune tribine. Lepo vreme prosto mami ljubitelje fudbala da na trenutak zaborave televizijski ekran i prošetaju do Gradskog stadiona kraj Tise.