Mladen Kovačević opet promašivao, ali i asistirao i pogađao | Foto: Vlastimir Jankov
Mladen Kovačević opet promašivao, ali i asistirao i pogađao | Foto: Vlastimir Jankov

Tek sada se vidi koliko su fudbaleri Bečeja izgubili porazom od kragujevačkog Radničkog minule subote kod kuće. Da je bilo obrnuto, posle pobede u sredu od 4:0 u Novom Pazaru protiv istoimene ekipe, već bi bili u grupi koja vodi u plej-of.

Ali, šansa se ukazuje već u nedelju od 13.30 sati, kada će momci sa Tise ugostiti Bežaniju, koja je plasirana na željenoj osmoj poziciji s bodom više (17). Pobede li Novobeograđane, Bečejci će ostvariti prvi cilj na kraju prvog kruga ligaškog dela prvenstvene trke Prve lige Srbije.

Zbog maratonskog sistema takmičenja, polusezona se ne završava u nedelju. Igraće se još osam kola drugog kruga prvenstva. Sve do 15. decembra.

Ispunili su Bečejci dato obećanje da će igrati na pobedu u Novom Pazaru. Pobedili su rezultatom 4:0, a da su bili iole mirniji pred golom domaćina, pobeda bi bila ubedljivija i popravila bi se negativna (17:23) gol razlika, koja može da bude presudna u konačnom sumiranju rezultata. Tek onda bi moglo da se žali za silnim propuštenim prilikama. Ali, ostavimo to za kasnije.

Kovačević je nagovestio svoj dan kraj Jošanice već u na samom početku utakmice, ali je lob udarac otišao za malo preko gola. Nešto kasnije njegov dobar šut zaustavio je dobri golman Nićiforović. Najzad, golgeter Bečejaca je postigao gol glavom, posle centaršuta s desne strane Cvijića, u 29. minutu. Isti igrač je duplirao vođstvo u 40. minutu s bele tačke, jer je prethodno prekršajem u kaznenom prostoru zaustavljen Dražić.

U nastavku ista slika na terenu. Bečejci su napadali, ali i propuštali prilike. Što nije pošlo za nogom Tomčiću i Kovačeviću, jeste u 66. minutu Kragoviću, koji je pratio dešavanja u šesnaestercu domaćih i jedan „odbitak“ pretvorio u gol za 3:0. Umesto da, bokserskim žargonom rečeno, dotuku grogiraog rivala, suviše komotnim prilazom u završnicama akcija, u čemu je prednjačio Erak, šanse su odlazile u nepovrat. Ipak, u 87. minutu Erak je uspeo da materijalizuje odličan centaršut Kovačevića sa leve strane i postavi konačnih 4:0.

Šef stručnog štaba Bečejaca Branko Savić izveo je u Novom Pazaru sledeći sastav: Živkov, Mandić (od 68. Radić), Stanojev, Cvetković, Kragović, Tomčić, Rahić, Cvijić (od 80. Sekulić), Lazić (od 51. Erak), Dražić, Kovačević.

Ponovimo, Bečejci u nedelju od 13,30 sati dočekuju Bežaniju u poslednjem kolu prvog kruga ligaškog dela aktuelne  prvenstvene trke, koja se time ne završava. Već naredne subote Bečejci će u prvom kolu drugog kruga ugostiti Budućnost iz Dobanovaca.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име