Bečejci s trenerom Damirom Dakićem pre utakmice sa Zrenjenincima

Tri gola Dervišia

OFK Bečej 1918 – Radnički (Zr)    6:0  (4:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksandar Janković (Pančevo). Strelci: Tomčić u 8, Derviši u 18, 34. i 65, Varga u 27. i Živkov u 87. minutu za OFK Bečej 1918. Žuti karton: Tatić (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej: Drinčić -, Varga 8 (od 55. Jaanković 6,5), Zeljković 7, Tatić 7, Preradov 7,5 (od 55. Nonin 6), Tutnjević 7,5, Dabižljević 7,5, Derviši 9, Tomčić 7,5 (od 46. Božičić 6,5).

Radnički: Cvjetić 5, Marković 5(od 72. Brankov -), Janjatović 5, Kovačević 5 (od 31.Jonjev 5), Popov 6, Rosić 5,5, Markoski 5,5, Dragović 5,5, Šemić 5 (od 66. Vujović -), Jeftić 5, Kvrgić 5.

Igrač utakmice: Itan Derviši (OFK Bečej 1918)

Okršaj ekipa koje imaju najtanji bodovni saldo u nastavku prvenstva, više nego zasluženo pripao je Bečejcima. Zrenjaninci su samo u 79. minutu pripretili preko Popova, posle čijeg udarca glavom se isprečila stativa. Nasuprot njima, momci sa Tise postigli su šest golova i tako prekinuli niz od pet utakmica bez datog gola i boda, a mogli su, bar, još toliko! Najefikasniji bio je sa tri pogotka Itan Derviši, a jedan mu je poništen zbog ofsajd situacije.

Seriju golova otvorio je iskusni Čadomir Tomčić u 8. minutu. Prvo je ofanzivni defanzivac po levoj strani Preradov dobro šutirao sa boka, a neko izbio sa gol linije u korner. Posla udarca iz ugla najbolje se snašao Tomčić i iz blizine glavom poslao loptu u mrežu. Vođstvo je duplirano desetak minuta kasnije. Varga je odlično prošao po desnoj strani i centrirao, a Derviši postigao svoj prvi gol. U 27. minutu Varga je dobru igru krunisao golom, a u 34, minutu je dobru loptu Dabižljevića pretvorio u gol Derviši, pa se na odmor otišlo sa 4:0.

U nastavku su domaći digli „nogu sa gasa“ i epilog toga su samo dva gola u mraži gostiju. Prvo je u 65. minutu Janković asistirao Dervišiju za njagov treći gol, a tri minuta pre kraja Tedić je centrirao, a Živkov postigao prvenac u dresu Bečejaca za konačnih 6.0.