0
326
Pre početka finalne utakmice | Foto: Vlastimir Jankov

Vojvodina – Napredak   4:1   (0:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Goran Tešanović (Srbobran). Strelci: Jović u 67. i 80, Sekulić u 77. i N. Kudrić u 78. za Vojvodinu, a Grbić u 87. za Napredak.

Vojvodina: Vojnović 7, Vejin 7, Ćuk 7, D. Kudrić 7, Bilbija 7, Banović 7,5, Čirić 7, Janković 7,5 (od 83. Husanović -), Kozomora 6 (od 46. Sekulić 8,5), Jović 8, N. Kudrić 7,5 (od 81. Šobot -).

Napredak: Polić 7, Grujić 6, Ćulum 6,5, Dabižljević 6, Vender 6, Jojkić 6 (od 70. Kihot -), Bečanović 6, Kovačev 6, Grbić 6,5, Mažić 7 (od 46. Golub 6), Drapšin 6 (od 63. Savkov -).

Dogovor domaćina s predsednikom kluba Goranom Kudrićem | Foto: Vlastimir Jankov

Epitetu najstarije „voše“, bačkogradištanska Vojvodina pridodala i pobednik kupa na teritoriji FSO Bečej – Srbobran. Bačkogradištanci su u finalu savladali područnog ligaša Napredak iz Nadalja rezultatom 4:1 i predsednik međuopštinskog saveza Dejan Stanojev uručio je pehar kapitenu Nemanji Joviću, koji je sa dva postignuta gola dao puni doprinos ubedljivoj pobedi domaćina finalne utakmice.

Međutim, posebne pohvale idu na račun Miroslava Sekulića, koji je zaigrao u drugom poluvremenu i pokrenuo je saigrače iz letargije. Jer, u prvom poluvremenu su obe ekipe igrale sporo i nezanimljivo, a kad je u igru ušao Sekulić, koji brzo trči i misli, pitanje pobednika bilo je rešeno. Ali, krenimo redom.

Nadaljčani su bolje otvorili utakmicu. U 10. minutu Nikola Ćulum je glavom šutirao i pogodio prečku, a u nastavku akcije Lazar Dabižljević sa sedam metara šutirao je kraj okvira gola. Domaći su prvu ozbiljniju akciju organizovali u 24. minutu, ali Milorad Kozomora se nije najbolje snašao i golman gostiju Nemanja Polić istrčavanjem je otklonio opasnost. To je sve iz prvih 45 minuta igre.

Predsednik FSO Bečej-Srboran Dejan Stanojev uručio je pehar kapitenu „voše“ Nemanji Joviću | Foto: Vlastimir Jankov

U nastavku, čak, pet golova. Pre pogodaka, Nemanja Jović je, posle centaršuta pokretljivog imenjaka Jankovića, šutirao kraj gola u 50. minutu, a dva minuta kasnije Sekulić iz punog trka šutirao sa 18 metara i lopta je fijuknula preko prečke. Učenici trenera Dejana Kapriša su pripretili u 65. minutu, ali je šut glavom „rezerviste“ Davida Savkova golman domaćig Danijel Vojnović efektno odbranio.

Bačkogradištanska Vojvodina s pobedničkim peharom kupa FSO Bečej-Srbobran | Foto: Vlastimir Jankov

A onda počinje serija golova izabranika trenera Zorana Sofrenovića. Sekulić je u 67. minutu proigrao na desnom boku Dimitrija Vejina, koji je centrirao, a Jović je sve pratio i materijalizovao dobar napad saigrača. Desetak minuta kasnije Nenad Kudrić je centrirao s leve strane, a Sekulić glavom povisio na 2:0. Minut kasnije Stefan Banović je idealno centrirao s desne strane, a Nenad Kudrić se sada upisao u listu strelaca. Dva minuta kasnije, Sekulić je centrirao, a Jović postigao svoj drugi gol na utakmici. Tri minuta pre kraja, Nenad Grbić je izvao uspešan solo prodor i matirao nemoćnog Vojnovića, čime je postavio konačnih 4:1.

Posle završene utakmice, igrači oba tima su se družili na zajedničkoj večeri u restoranu domaćina u samom sportskom centru i pričali i onome što ih čeka u utakmicama za bodove.