Bečejci lepo i efikasno igraju, ali je tribina i galje poluprazna | Foto: Vlastimir Jankov

OFK Bečej 1918 – Vrbas     5:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Ž. Kobiljski u 44, 2:0 Stojičić u 50, 3:0 Stanojev u 73, 4:0 Đuričin u 79, 5:0 Đuričin u 82. Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Kristian Čapo (Subotica) 8. Žuti kartoni: Varga, Savić i Simić (Vrbas).

OFK Bečej 1918: Živkov -, Mihalec 7, Rigo 7, Kragović 8, Stanojev 8, Dražić 7 (od 63 Vorgučin -), Vasin 7,5, Dabižljević 7,5  (od 78 Korać -), Stojičić 8, Đuričin 8, Ž.Kobiljski 8 (od 76. Kudrić -).

Vrbas: Latinović 5, Savić 5, Tepavčević 5,5, Varga 5,5, Kantor 5, Jakić 6, Jovanović 5, Doknić 5, Badonji 6, Vasiljević 6, Simić 5(od 76. Mrđenović -).

Igrač utakmice: Bojan Stojičić (OFK Bečej 1918)

Fudbaleri OFK Bečej 1918 uknjižili su treću „petardu“ u aktuelnoj sezoni i čvrsto drže lidersku poziciji vojvođanskog „severa“. Nova žrtva bili Vrbašani, koji su se organizovano i uspešno branili do pred kraj prvog poluvremena, a onda… Valja dodati da je ovo peta uzastopna utakmica pred svojim navijačim, a da golman Bečejaca nije savladan. To najbolje potvrđuje da se odbrambeni zadaci izvršavaju bez pogovora. Na drugoj strani, napadači su efikasni i u istih pet utakmica postigli su 21 pogodak. Međutim, šta to vredi, kad je tribina Gradskog stadiona i dalje poluprazna.

Fokusirajući subotnju utakmicu, trener Dejan Stanojev je bio u pravu kada je u najavi rekao da bi mu napadač Bojan Stojičić itekako bio potreban, ali nije znao da li će zdravstveno biti spreman. Stojičić se pojavio u startnoj postavi i bio je ključni igrač utakmice. Kod prvog gola je asistirao Žarku Kobiljskom, drugi je, na centaršut Kobilsjkog, sam postigao, što je prelomilo utakmicu i onda se postavilo pitanje koliko će Bečejci golova postići. I kod poslednjeg petog gola Stojičić je bio asistent, a nešto pre toga je izmamio aplauz malobrojne publike, koja ga je na taj način nagradila za izvanredan volej. Ali, pođimo redom.

Drugi pogodak Bečejaca je delo Bojana Stojičića | Foto: Vlastimir Jankov

Bečejci su od samog početka najavili ofanzivnu igru. Nemanja Vasin je u 2. minutu centrirao do Stojičića, ovaj povratnom loptom uposlio Ognjena Đuričina, usledio je šut, ali je lopta otišla preko gola. Dva minuta kasnije kapiten Slavoljub Dabižljević je uputio pravu „bombu“ ka golu gostiju, ali je golman loptu izbio u korner. Ervin Rigo je u 17. minutu centrirao s leve strane, a Nemanja Kragović za malo bio kratak da glavom sprovede loptu u mrežu. Opet je Rigo centrirao u 37. minutu, a sada se Đuričin našao kod prve stative, ali je lopta posle njegovog šuta završila kraj gola. I kad se mislilo da će se na odmor otići bez golova, Žarko Kobiljski je centaršut Stojičića s desne strane glavom prihvatio kod druge stative i poslao loptu u suprotan ugao.

U nastavku su Bečejci brzo stigli do novog vođstva. Vasin je u 50. minutu prohujao desnom stranom i centrirao, a Stojičić je u padu okrznuo loptu, promenio joj pravac i ona se zakoprcala u mreži Vrbašana. Šest minuta kasnije Vasin je mogao da završi bolje akciju saigrača, a to se odnosi i na Dražića u 59. minutu. Četiri minuta kasnije Žarko Kobiljski je snažno šutirao, a golman gostiju odbranio. A onda aplauz iako se mreža nije zatersla. Rigo je centrirao s leve strane, a Stojičić fudbalski reagovao i volejeo opalio po lopti, koja je prohujala koji santimetar kraj leve golmanove stative.

Žarko Kobiljski je u 73. minutu sedmi put izveo udarac iz ugla, a najviši i najsnaližljiviji pred golom gostiju bio je Namenja Stanojev i glavom poslao loptu u mrežu. Poslednja dva gola postigao je Ognjen Đuričin. Prvi u 79. minutu posle solo akcije, a drugi u 82. minutu posle izvrsne asistencije Stojičića.

Treći gol za Bečejce postigao je Namanje Stanojev | Foto: Vlastimir Jankov

Ako se zna da su Bečejci u dosadašnjih deset kola postigli 31 pogodak, od kojih su Ognjen Đuričin (14) i Žarko Kobiljski (9) sami 23 puta zatresli protivničku mrežu, onda je svaki dalji komentar suvišan. Naravno, od njih se očekuje da i dalje budu precizni, a od Kragovića, Stanojeva i ostalih u odbrani da budu čvrt bedem ispred gomana Marka Živkova. Prva provera ove konstatacije biće već u nedelju, 23. oktobra,kada Bečejci gostuju u Tavankutu i igraju s istoimenim „zonašem“.