Nikola Tedić je postigao prvenac u dresu Bečeja za pobedu protiv Kuljana

Bečejci stvorili desetak šansi, ali samo dva puta pogodili

Bečejci su pobedili u komšijskom derbiju Kuljane, ali su još jedanput, bez obzira što su po broju datih golova u samom vrhu karavana vojvođanskih srpskoligaša, razočarali efikasnošću. Stvorili su desetak izglednih prilika, a samo dve iskoristili. Na svu sreću, to je bilo dovoljno za pobedu rezultatom 2:1, ali da golman Milovanov, posle šuta Abramušića u 69. minutu, nije izvadio loptu iz levog gornjeg ugla, pitanje je kako bi se utakmica završila.

-Najvažnije je da smo osvojili tri boda, što nas je zadržalo u gornjem delu tabele. Imamo zgusnut raspored, zbog kupa u sredu u Bajši, a u nedelju nam sledi teško gostovanje u Šajkašu, pa smo neke igrače odmarali i pružili priliku onima koji su imali manju minutažu do sada. Tedić je to iskoristio i postigao prvi pogodak u našem dresu  za pobedu, a debitovao je u seniorskoj konkurenciji Stefan Janković, koji je naše dete, ali je tri sezone proveo u mlađim kategorijama superligaša Spartaka. Imajući sve u vidu, moram biti zadovoljan, konstatuje trener Bečejaca Lazar Dabižljević.

Sigurno je da kup nije prioritet Bečejcima, ali valja se i u Bajši predstaviti u što boljem svetlu, a ne ispasti iz najmasovnijeg takmičenja već na prvom koraku. Čitave ove nedelje u mislima će biti nedeljno gostovanje u Šajkašu.