Gol za pobedu postigao je Nemanja Stanojev (5) | Foto: Vlastimir Jankov

OFK Bečej 1918 – Tisa (Adorjan)  2:1  (1:0)

Strelci: 1:0 Stojičić u 14, 1:1 Mandić u 70. 2:1 Stanojev u 79. minutu. Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Bečanović (Sombor) 7. Žuti kartoni: Dabižljević, Vasin, Stanojev, Dražić (OFK Bečej 1918), a Đeri, Živković, Gubor, Mandić, Vojvodić (Tisa).

OFK Bečej 1918: Živkov 7, Mihalec 7 (od 70 Rigo -),V. Kobiljski 7, Kragović 7, Stanojev 8, Vorgučin 6 (od 46. Dražić 6,5), Vasin 7 (od 80. Vidosavljević -), Dabižljević 7, Stojičić 7, Đuričin 7, Ž. Kobiljski 7.

Tisa: Andruško 7, Đeri 6, Vojvodić 6,5, Borenović 6, Mandić 7, Kekezović 7, Živković 7, Damjanović 7, Boršoš 6 (od 46. Maslovara 7), Kolundžić 6,5, Grubor 7.

Igrač utakmice: Nemanja Stanojev (OFK Bečej 1918)

Ispravno je kormilar „tiskog broda“ Dejan Stanojev upozoravao pre utakmice s Tisom iz Adorjana da će to biti izuzetno teška utakmica. Gosti su od prvog minuta igrali otvoreno i u većem delu utakmice bili su ravnopravan partner na terenu. To se pogotovo odnosilo na prvo poluvreme, kad su, čak, imali više loptu u posedu. Međutim, završnica im nije najbolje funkcionisala, pa je golman Marko Živkov retko bio direktno ugrožen, ali je stalno morao da bude pripravan. Na suprotnoj strani, Bečejci su stvorili više šansi, ali nisu ih realizovali i umalo da ih stigne kazna. No, pođimo redom.

Brzo su momci sa Tise poveli. Vukosav Kobiljski je u 14. minutu odlično centrirao s leve strane, a Bojan Stojičić bio dovoljno pribran kod druge stative i glavom poslao loptu u mrežu sa 1:0. Umesto da to ulije dodatno samopouzdanje domaćim fudbalerima, gosti su uspostavili ravnotežu na terenu, ali su bili opasni samo do zone šuta, pa se na odmor otišlo s jednim golom i više nijednom opasnijom situacijom po bilo čiji gol.

Momci sa Tise i sudijska trojka pred početak utakmice | Foto: Vlastimir Jankov

U nastavku je viđena daleko kvalitetnija igra oba tima. Bečejci su bili silovitiji i konkretniji, ali lopta nije htela u mrežu. Prvo je Žarko Kobiljski u 49. minutu iz povoljne situacije šutirao kraj gola. Potom je Ognjen Đuričin mogao da se proslavi, ali je u 54, 56, 61. i 63. minutu nije bio dovoljno skoncentrisani i prilike za gol su otišle u nepovrat. Onda je Damjanović u 66. minutu propustio da materijalizuje dobar napad gostiju, ali nije Miodrag Mandić u 70. minutu. Tako se još jedanput potvrdilo staro fudbalsko pravilo da kada se prokockaju šanse, stiže kazna u vidu gola. Na sreću Bečejaca, devet minuta kasnije ispravljena je greška. Žarko Kobiljski je odlično izveo „slobodnjak“ iskosa sa desne strane, a kod druge stative je najprisebniji bio Nemanja Stanojev i ubačenu loptu glavom sproveo u mrežu za konačnih 2:1.

U prvom poluvremenu je bilo situacija i ispred gola Bečejaca| Foto: Vlastimir Jankov

Kako je u derbiju 12. kola vojvođanskog „severa“ Sloga u Čonoplji pobedila Budućnost iz Gložana rezultatom 2:0, to su Bečejci uvećali prednost na pet bodova u odnosu na prve pratioce, upravo, Budućnost i Slogu. Imajući u vidu da su preosala tri rivala jesenje polusezone, Radnički u Somboru, Subotica kod kuće i Tekstilac u Odžacima, iz „donjeg doma“, uz maksimalnu ozbiljnost na terenu momci sa Tise bi trebali sigurno da „prezime“ na vrhu tabele. Pitanje je samo da li će sačuvati trenutnu prednost od pet bodova, koja bi im itekako dobro došla, pošto na proleće imaju teži raspored.