Sportski je počelo... | Foto: Vlastimir Jankov

Posle Apatinaca, bodove kraj Tise ostavili su i Kačarevci. Kako su futsaleri Bečeja izgubili na oba dosadašnja drugoligaška gostovanja, u Novom Sadu i Vršcu, ispada da im je domaći teren itekako značajna prednost.

Obično se to misli na pobliku, ali u slučaju Bečejaca se, baš, i ne može reći. Jer, na tribinama sportske dvorane u „hramu sportova“ kraj Tise bilo je svega par desetina gledalaca. Premalo za jedan drugoligaški sportski događaj. Zašto je tako, moraju se zapitati svi u klubu, ali i sportska javnost u Bečeju. Zar momci koji pronose ime grada drugoligaškim terenima, makar da je to i grupa Vojvodina, ne zaslužuju veću pažnju sportske javnosti? Svakako da zaslužuju. Istina je da to više nije ekipa koja se borila za sam vrh futsala u Srbiji, koja je, čak, osvojila trofej kupa Srbije, ali drugoligaški, neka bude i elitni vojvođanski, rang nije za potcenjivanje. Ima šta da se vidi. Ako ništa drugo, u igri „na petoparcu“ uvek ima golova, a oni su najatraktivnii deo ove igre. Bilo ih je i u subotnjoj utakmici. Ukupno devet.

Bečej 2003 – Kraljevićevo (Kačarevo)  7:2 (2:2)

Strelci: 1:0 Kobiljski u 10, 1:1 Vučković u 15, 1:2 Vučković u 18, 2:2 Jovanović u 19, 3:2 Pelengić u 24, 4:2 Gospođinački u 32, 5:2 Pelengić u 35, 6:2 Pelengić u 35, 7:2 Kudrić u 38. Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža. Gledalaca 70. Sudije: Mladen Davidović (Žitište), Zoran Petrović (Knićanin), Predrag Arsić (Zrenjanin). Žuti karton: Stošić (Kraljevićevo), Crveni karton: Gospođinački (Bečej) u 38. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003   6 (2+4), Kraljevićevo 5 (1+4).

Bečej 2003: Ćurčić (15 odbrana), Jovanović, Kobiljski, Grbić, Pelengić, Vučković, Ikić, Stojisavljević, Kudrić, Vadaski (4 odbrane), Mandadžić, Gospođinački.

Kraljevićevo: Zmejkovski (10 odbrana), Ilić, Stošić, Stojanovski, Vučković, Zlatanovski, Ivanovski, Stegnjaja, Kljajić, Miljanović.

Igrač utakmice: Zoran Ćurčić (Bečej 2003)

Zaslužena pobeda Bečejaca u okršaju s poslednjeplasiranom ekipom u vojvođanskoj grupi drugoligaškog karavana, ali je rezultat ubedljiviji od prikazane igre. Činjenica da je golman Bečejaca Zoran Ćurčić, stiče se utisak, sa petnaest odbrana najbolji igrač utakmice, onda je jasno zašto smo konstatovali da je rezultat previsok.

Posle prvog poluvremena na odmor se otišlo rezultatom 2:2. Prvih desetak minuta bilo je ispitivanje, a onda jedan dobar prodor Mandadžića i asistencija kapitenu Kobiljskom za 1:0. Dva minuta posle prvog gola, opravdano dosuđen kazneni udarac za Bečejce, ali je šut Jovanovića golman gostiju odbranio. I kako to u sportu biva, ubrzo stiže kazna. Vučković je prvo u 15. minutu izjednačio, a tri minuta kasnije i doveo goste u vođstvo. Da pravda bude zadovoljena, potrudio se Jovanović minut pre odlaska na odmor šutem sa distance.

... dogovor kuću gradi | Foto: Vlastimir Jankov
… dogovor kuću gradi | Foto: Vlastimir Jankov

U nastavku je viđeno bolje izdanje Bečejaca. Uostalom, kada se u drugih dvadeset minuta zabeleži 5:0, onda i nije teško izvesti takav zaključak. Međutim, igrali su Kačarevci i dalje dobro, ali nisu bili dovoljni pribrani u fazi napada. Brzo je domaćin načio goste. Već posle četiri minuta Mandadžić je ponovo dobro asistirao, a sada je Pelengić bio na mestu i proigravanje materijalizovao za 3:2. Gospođinački se dobro snašao u duelu s čuvarem mreže gostiju i u 32. minutu smestio loptu u mrežu za 4:2. Tada gosti prave grešku. Kreću na „sve ili ništa“. Umesto golmana, igraju s igračem više u polju i u nepunih šezdesetak sekundi primaju dva gola. Oba puta je strelac bio Miodrag Pelengić.

Bečejci su bili efikasniji na terenu, a to se piše | Foto: Vlastimir Jankov

Znači, Kačarevci su iz pomenute taktike „sve ili ništa“ dobili „ništa“. Doda li se tome da u 38. minutu, pošto je Gospođinački na gol liniji loptu zaustavio rukom i opravdano dobio crveni karton, Stegnjaja nije pogodio gol iz penala, onda je ono „ništa“ bilo i na kraju utakmice. Tačku na konačan rezultat stavio je Nenad Kudrić, koji je pre toga u nekoliko navrata nije iskoristio izgledne prilike.

Bečejci sada imaju šest bodova i narednog vikenda u 6. kolu gostuju u Temerinu, gde će im rival biti lider na tabeli TFK.