Dogovor trenera Igora Stanka sa igračima pre utakmice | Foto: Vlastimir Jankov

Slaba igra u trećoj četvrtini (11:20) i samoj završnici utakmice uslovila je poraz (67:69) košarkaša bečejske Tise u okršaju 10. kola Druge srpske lige – grupa „istok“ sa zrenjaninskim Petrovgradom.

Ali, kada bi se sabrali poeni koje su postigli Bečejci, onda bi bodovi ostali kraj Tise. Jer, najefikasniji igrač Petrovgrada bio je rođeni Bečejac Milan Zarić, koji je postigao, čak, 30 poena. Međutim, u sportu, samim tim i košarci, ne igra se na osnovu „krštenice“, već registracije. No, pođimo redom.

Od samog početka utakmice rezultat je bio neizvestan. Par koševa prednosti jednih, onda drugih i tako u krug. Zahvaljujući „trojki“ Vulovića i dodatnom slobodnom bacanju na nešto manje od dva minuta pre kraja prve četvrtine, Bečejci su ovaj period rešili u svoju korist sa košem prednosti (14:12). Druga četvrtina je obilovala s najviše preokreta. Gosti su bolje krenuli i imali pet poena prednosti (20:25), onda su domaći napravi seriju od 7:1 (27:26), ali su do kraja poluvremena Banaćani uspeli da steknu poen prednosti (22:23) i na poluvreme se otišlo rezultatom 36:35.

Započeli su Bečejci treću četvrtinu serijom 7:0 (43:35) i kad je izgledalo da su slomili protivnika i da će u istom ritmu nastaviti, dolazi do neobjašnjivog pada u igri. Pokušao je trener Igor Stanko izmenama da dođe do „petorke“ koja će moći da zaustavi „banatski tajfun“, ali rešenje nije nađeno. Zrenjaninci su napravili seriju 20:4 i pre poslednjeg perioda na semaforu je bilo 47:55. Znalo se da to nije nedostižno. Mirnom igrom „topila“ se prednost gostiju i na polovini poslednje četvrtine mladi Ognjen Ratković je „trojkom“ poravnao rezultat na 61:61. U prevelikoj želji da dođu do pobede, grešili su i jedni i drugi. Konačnih 67:69 na najbolji način kazuje da su Bečejci imali nešto veći broj grešaka i, mada su ovaj period igre rešili u svoju korist (20:14), morali su da se zadovolje porazom.

Trener Igor Stanko je u nedeljnoj utakmici pružio šansu sledećem sastavu: Došić, Berček Jović, Vulović 4, Perović 13, O. Ratković 12, Kozina 12, S. Ratković 13, Perunović 5, Radun 4, I. Stanko 4, Lopušina, Vučurović.

U narednom kolu Bečejci gostuju u Sivcu i sastaju se sa istoimenom ekipom, koja je predposlednja na tabeli. To je prilika da se uknjiži pobeda i sadašnji saldo pet pobeda i isto toliko poraza sa osvojenih 15 bodova poboljša.