Bečejci sopstvenim greškama olakšali posao Sremcima | Foto: Vlastimir Jankov

Odbojkaši Bečeja su izgubili prvu priliku da se domognu sredine tabele. Drugi su igrali za njih, ali oni nisu za sebe!? Išao im je na ruku rezultat u Zaječaru, gde je Timok savladao Borac rezultatom 3:2 i da su pobedili u Sremskoj Mitrovici popeli bi se dve stepenice na tabeli.

Ali, izgubili su rezultatom 0:3 (-23, -28, -19) i ostali na poziciji broj 9 sa 15 bodova.

-Konačan rezultat ne daje pravu sliku dešavanja na terenu u gradu kraj Save. Istina je da su oni igrali dobro, da im je sve polazilo za rukom, ali smo i mi parirali. Zbog povrede ramena, Veselina nismo opteretili i igrali smo na drugu stranu i sve je to imalo uticaja na celokupnu igru. Posle lošeg otvaranja prvog seta, uspeli smo da se vratimo u igru, ali smo imali lošu završnicu i, gotovo, poklonili set domaćinu. Drugi set je priča za sebe. Dovoljno je reći da smo vodili sa 23:18, ali su onda počele da se ređaju grešle u nizu i na kraju je domaćin dobio set na razliku 30:28. Posle toga je sve bilo jasno. Šteta, nismo igrali toliko slabo, ali smo izgubili maksimalnim rezultatom i dozvolili rivalu na nam se primakne na tri boda. Očito da će nam svaka utakmica do kraja prvenstva biti kvalifikaciona i moraćemo da uložimo dosta truda kako bi zadržali prvoligaški status, jasan je trener – igrač Nikola Džigurski.

Dres Bečeja protiv Srem Itona nosili su braća Veselin i Nikola Džigurski, Ćorluka, Rakić, Gajičić, Lukić, Marošanović, Škorić, Vojnović i Adamović.

Naredni rival je Banat i stiže iz Vršca. Utakmica se igra u subotu od 18 sati. Vrščani su šestoplasirani sa 19 bodova, a Bečejci imaju četiri boda manje. Pobeda je imperativ, jer u protivnom predstoji borba za goli prvoligaški život.