U okviru projekta „Ključni koraci ka rodnoj ravnopravnosti“ koji sprovodi agencija Ujedinjenih nacija za rodnu ravnopravnost i osnaživanje žena (UN Women), u saradnji sa Koordinacionim telom za rodnu ravnopravnost, a uz finansijsku podršku Evropske unije, tokom 2018. i 2019. godine podržano je 20 lokalnih mehanizama za rodnu ravnopravnost u sprovođenju aktivnosti iz svojih lokalnih akcionih planova za rodnu ravnopravnost.
Fokus podrške bio je na poboljšanju položaja žena na tržištu rada, ženskom preduzetništvu i ekonomskom osnaživanju žena na selu. Na Konferenciji, održanoj u Beogradu, 12. decembra 2019. godine, Koordinaciono telo za rodnu ravnopravnost je dodelilo Nagrade za unapređenje rodne ravnopravnosti na lokalnom nivou, a među dobitnicima nagrade za 2019. godinu je i opština Bečej. Opština Bečej nagrađena je plaketom za unapređenje rodne ravnopravnosti na lokalnom nivou. Ostale nagrađene lokalne samouprave su Kraljevo, Žitište, Svrljig i Nova Varoš. Nagradu na svečanosti u Beogradu u ime opštine Bečej primila je koordinatorka projekta u opštini Bečej Jelena Brankov Čerevicki.

Opština Bečej, da bi nastavila da bude primer dobre prakse, mora da započne postupak osnovanja opštinskog Saveta za rodnu ravnopravnost i da sprovodi rodno odgovorni budžet koji će biti i zakonska obaveza. Kako je, time što je usvojila Evropsku povelju o rodnoj ravnopravnosti, kao i Lokalni akcioni plan za poboljšanje položaja žena u opštini Bečej, pokazala da se zalaže za rodnu ravnopravnost, neophodno je i sprovoditi ciljeve definisane sopstvenim dokumentima. Jedan od njih je unapređenje infrastrukture na teritoriji opštine Bečej, što je, konkretno, definisano i Lokalnim akcionim planom, a s tim u vezi, tu je poboljšanje i izgradnja biciklističkih staza, šta su žene posebno istakle kao jedan od prioriteta. Da Lokalni akcioni plan, usvojen tek nešto više od godinu dana, nije samo slovo na papiru, govori i činjenica da je upravo završen projekat koji je za cilj imao ekonomsko osnaživanje žena u selima opštine Bečej.
U okviru nagrađenog projekta u svakom od bečejskih sela organizovano je niz aktivnosti, poput radionica na temu zdravlja, socijalnih usluga i pitanja starih osoba i ostvarivanja njihovih prava, ali i edukacije u oblasti šivenja, rada na računaru, jezika sredine.
Projekat „Iz ugla građana“ sufinansira opština Bečej