Najmanja mesna zajednica bečejske opštine, udaljena oko 15 kilometara od centra je Poljanica, gde se mahom govori mađarski jezik.
Nekad su to bili salaši, ali ni danas se mnogo toga nije promenilo. Iz Bečeja do ovog mirnog i skromnog sela vodi oštećeni put koji bi, ukoliko bi se obnovio, doneo mnogo koristi za sve njegove žitelje. Mladima bi doneo lakši pristup obrazovanju po koje posle četvrtog razreda osnovne škole moraju u Bečej ili druge okolne opštine, a nakon škole ka radnim mestima.

Život van gradske gužve ima i svoje prednosti, međutim i velike mane – nema kanalizacije, vode za piće, ali ni kulturnih i sportskih sadržaja, kakvih, koliko toliko, ima u drugim selima najveće potiske opštine.

Većina porodica svoj dinar zaradi u poljoprivredi, radeći za druge. Kada su ih u okviru akcije „Budžet po meri građana“ pitali šta su njihovi prioriteti ponovo su predložili isto – popravku puta, ali i vodovodne mreže, uređenje centra sela koji je neretko u mraku, ali i sva druga sitna, ali za njih bitna ulaganja u zgradu škole, igrališta za decu.

Aniko Serda petnaest godina živi u ovom malom mestu. Njena je sreća što radi u struci u Bačkom Petrovom Selu iz kog je došla kada se udala.
Margit Hanak takođe radi u susednom Bačkom Petrovom Selu u tamošnjoj fabrici čokolade. Obe su sa entuzijazmom pohađale besplatne radionice srpskog jezika, koje su održane zahvaljujući projektu „Inovativne usluge za poboljšanje kvaliteta života za žene u opštini Bečej“.

Usavršavanje jezika sredine, odnosno srpskog, za šta su imali prilike ove godine, donosi stanovnicima Poljanice veće šanse za pronalaženje odgovarajućeg posla i snalaženja po Bečeju i drugim mestima na koja su upućeni.
Sadržaj je kreiran u okviru projekta „Vladavina prava pod lupom: Ka većem ostvarivanju prava građana opštine Bečej” koji je sufinansiran iz budžeta opštine Bečej. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.
Bitno da su opštinske glavešine utukle 300 miliona dinara u temeljne rekonstrukcije ulica u kojima žive! (Zmaj Jovina, Dositejeva 53 miliona, ćošak Miloša Crnjanskog 47 miliona, Zelena 135 miliona, Zoltana Čuke 40 miliona.) Koliko se kilometara vodovoda , kanalizacije i puta moglo napraviti po Opštini za taj novac. Puno!
A ljudi u Opštini žive bez pijaće vode, kanalizacije, puta…. SRAM VAS BILO!
U Novom Sadu je za 300 miliona dinara asfaltirano 25 ulica ukupne dužine 9km!
U Bečeju 300 miliona dinara za 4 ulice ukupne dužine 2km!
Pogledate koliko košta asfaltiranje ulica u Šapcu! Asfaltirali 30 ulica za 130 miliona!
U Bečeju malo rade, a plaćaju ko da se radi u Švajcarskoj! Kvalitet radova loš! Zakrpe na novom asfaltu!
Bitno da su u Pogacu u Beceju utukli novce i u lickanje svojih ulica! Milione evra bacili, troskare se ko da je sva infrastruktura u opstini uradjena. Aj, prvo obezbedite ljudima pijacu vodu, kanalizaciju, blatnjave ulice zamenite asfaltom pa ondak se razbacivajte na kojekakve preskupe kerefeke! To ko kad bi komsija koji nema posao i zivi na ulici uzo kredit i kupio mercedes pa se vozao i sepurio po selu! Pa ko normalan jos to radi?