Predstavnici Bečejskog udruženja mladih (BUM) koje je, zahvaljujući podršci Agencije za borbu protiv korupcije, iniciralo i zajedno sa lokalnom samoupravom, vodilo proces kreiranja i usvajanja Lokalnog akcionog plana za borbu protiv korupcije opštine Bečej, predstavilo je zaposlenima u Opštinskoj upravi Bečej ovaj važan dokument.
Kao jedan od važnih koraka nakon njegovog usvajanja je formiranje radne grupe za praćenje njegove primene. Petočlana komisija sastala se od septembra nekoliko puta, izabran je predsednik i među članovima su podeljeni zadaci, odnosno oblasti koje je neophodno pratiti. Telo za praćenje primene sačiniće početkom sledeće godine izveštaj za prethodnu godinu i uputiti ga nadležnima, kao i javnosti.
Prema rečima predsednika tela za praćenje primene ovog dokumenta, kako bi se mere i ciljevi u što većoj meri i u propisano vreme ispunili, prema organima opštine delovaće se proaktivno.
– Svako od nas petoro dobilo je nekoliko oblasti koje će pratiti, naročito kada su u pitanju rokovi koje imamo već za kraj ove godine. Trudićemo se da svoj posao obavljamo odgovorno i da naš izveštaj bude kvalitetan, ali i da, ukoliko to bude potrebno, podsećanjem nadležnih, pomognemo lokalnoj samoupravi u ostvarivanju zajedničkog cilja, a to je što potpunija primena LAP-a, rekao je Goran Strajnić, predsednik radne grupe.
Pored njega, članovi radne grupe za praćenje primene LAP-a su i Sretko Stevanović, Branka Cvejanov Jovana Ilić i Roža Feher.
Lokalni akcioni plan za borbu protiv korupcije opštine Bečej usvojen je u junu ove godine i na snazi je do 2023. Radi se o preventivnom mehanizmu za uvođenje, odnosno jačanje, načela dobrog upravljanja i dobre uprave u rad organa i službi opštine Bečej i drugih organa javne vlasti koji zadovoljavaju potrebe i interese stanovništva i lokalne zajednice. Agencija za borbu protiv korupcije nedavno je objavila dokument koji će biti od koristi i bečejskoj radnoj grupi. Radi se o Metodologiji za praćenje i izveštavanje o primeni lokalnog antikorupcijskog plana koju ovo telo, inače, jedno od retkih u Srbiji, može da konsultuje.
Projekat „Iz ugla građana“ sufinansira opština Bečej
Pre nekoliko godina BUM je ,,brendirao,, vozila opštinske uprave, zašto se prestalo sa tom praksom? Isto tako brendirati sva službena vozila svih javnih i komunalnih preduzeća iz bečejske opštine.
7 miliona za dva autobuska stajališta????
Deca nam kisnu i smrzavaju se, a neko se debelo omastio sa Lidlom i ova dva kontejner stajališta koja koštaju max 1,5 milion po.komadu!???
Ajmo istražiti!!!
Budite ubedjeni da samo Vasa deca kisnu i mrznu … njihova su namirena za ceo zivot … lepo nam je – tako nam i treba.
Za too su glasali
Necija deca su dobila bazen u dvoristu, a necija stoje na kisi i ladnoci. Da nije ovog drugog ne bi bilo onog prvog i tako redom. Što bi narod reko svima po zasluzi, snadji se i uzivaj…