Lanjski „prvenac“ Bečejskog origami susreta (BOS) naišao je na dobar prijem, pa su u Društvu učitelja Bečeja smatrali da sve valja ponoviti kao sa Origami kampom. I nisu pogrešili.
Drugi Bečejski origami susret okupio je petnaestak žena, uglavnom učiteljica, koje su stekle nova saznanja iz oblasti drevne veštine savijanja papira.
-Članice našeg Društva našle su niz mogućnosti primene origamija u radu sa svojim učenicima. U skoro svim predmetima, ali i origami sekcijama. Tako smo počeli i sa organizacijom Origami kampa na kraju poslednjih sedam školskih godina u Bečeju i pred početak nove u naseljenim mestima bečejske opštine, a epilog ove akcije je više od hiljadu polaznika do sada. Izrašće u tradiciju i organizovanje BOS-a. Želja nam je da su u ovakvim susretima priključe i sugrađani koji nisu članovi našeg Društva, rekla nam je u ime organizatora BOS-a predsednica Društva učitelja Bečej Milena Gmijović.
Kao i lane, u radnu posetu stigao je origami učitelj Emil Vajganda iz Sombora, koji je upoznao prisutne kako se stiče zvanje origami instruktora i da to nije, baš, jednostavan i jeftin posao, ali kad se nešto voli onda materijalni izdani nisu primarni.
-U dogovoru pred aktuelni Susret, odlučili smo da bude tematski i odabrali smo cveće. Međutim, nije problem naučiti da se pravi origami cvet, ali postoje brojne varijacije i nemoguće je tokom radionica u toku jednog popodneva sve obuhvatiti. Zato sam doneo „mini baštu“ s nekoliko različito urađenih cvetova da se vidi šta sve origami pruža, a mi ćemo uraditi jedan struk cvetas drškom i listićima, koji može da bude prikladan rođendanski poklon uz bombonjeru ili čikoladu, nadovezao se Emil Vajganda.
Imajući u vidu da je većina učesnica Susreta vrlo spretna u savijanju papira, instruktoru nije bilo teško da ih uvede u tehniku izrade origami cveća i da im otkrije mnoge „male tajne“ izrade drške, listića i čašičnih listića, te spajanja cveta .