Prošlogodišnje investiranje u teren i tribine u dvorištu Partizana delovalo je kao vesnik lepih vesti za ljubitelje sporta i rekreativce u Bečeju. Međutim, nešto više od godinu dana od završetka radova, situacija nije ni približno očekivanom – smeće, među kojima i razbijene flaše, na sve strane, odvojeni delovi podloge, trava i drugo rastinje do kolena, pa i iznad.

Savez sportova opštine Bečej koji treba da brine o tom prostoru, mesecima unazad nema radnika na održavanju, a ni Javno preduzeće „Komunalac“, čiji je to, u ovom slučaju, zadatak po pozivu i po molbi, nije skoro posetilo čuveni prostor za sport i rekreaciju nedaleko od centra Bačeja.

Opremom za održavanje zelenih površina ne raspolažu u Savezu, niti bi taj posao, zbog bezbednosti i procedura, dodelili nekom od trenutnih radnika. Da se treba ulagati i u dotrajalu kapiju, koja ne služi svrsi, pa se prostor ne zaključava, svesni su i sami, ali za sada bez konkretnih rešenja.

Iz Javnog preduzeća „Komunalac“ kažu da ne mogu da postignu tempo održavanja svih javnih površina, a samim tim ni onih koji, poput dvorišta Partizana, nisu ni u redovnom programu.

Nije Partizan jedina površina koja bi trebalo da mami rekreativce, a upravo suprotno, neretko zaraste u korov i rastinje. Iako javno komunalno preduzeće omladinskoj zadruzi iz Novog Sada plaća ozbiljan novac za pomoć u košenju trave, šetalište kraj Tise kosi se kad stigne na red ili kad građani negodujući ukažu na to na društvenim mrežama. Više o košenju trave u opštini Bečej čitajte OVDE.

Postupajući po apelu opštinske uprave da građani prijave postojanje korovske biljke ambrozije ako posumnjanju u to, u evidenciji inspektora se, pored one na tiskom keju, nedavno našlo i dvorište javnog preduzeća, koje, iako se nalazi tik uz solidno održavani donji park, posmatraču ne odaje taj utisak.

 

Sadržaj je kreiran u okviru projekta „Vladavina prava pod lupom: Ka većem ostvarivanju prava građana opštine Bečej” koji je sufinansiran iz budžeta opštine Bečej. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

4 KOMENTARA

  1. 18 miliona dinara (144.000evra) nije dovoljno da se kosi i održava ono malo trave oko terena Partizana?
    Hoće Tošić konačno da se oglasi?

  2. ,,Nije na očima…“ reče Kapriš! Pa naravno da vam nije PRED očima kad sedite u kafanama a ne obilazite i ne vodite računa o sportskim i zelenim površinama. Ovo je sramota i katastrofa! Bitno da je novac obrnut sa OZ Mašinac! U normalnom svetu za ovo ide ostavka i Kapriša i Plavšića!

  3. Nije samo igralište Partizana zapušteno. Prošetajte i pogledajte na šta liči i teren za mali fudbal između sportskog centra i hotela. Nisu u stanju da ofarbaju drvenariju i zamene pocepanu podlogu od veštačke trave. Teren nije bezbedno koristiti jer postoji opasnost od eventualne povrede. Koliko je Sporski savez napravio igrališta na novim lokacijama od 2012?
    Primer u parku kod Dečijeg dispanzera građani godinama traže da se napravi teren za košarku i mali fudbal, isto tako nema sportskog igrališta u Donjem gradu, nema sporskih terena u Picoderu pored kanala, nema terena za košarku u Novom selu, nema novih sportskih terena u Gradištu, Petrovom selu, Mileševu, Radičeviću…

    Pohvala za uspešnog bečejskog privrednika koji je sam o svom trošku napravio golove i obnovio teren za fudbal na Tisi ispod dolme. Poziv i ostalim privrednicima da urade nešto slično.
    Takvi sposobni, ljudi od znanja i akcije treba da vode sportski savez i javna preduzeća, a ne ove neznalice i nesposobnjakovići koji ni travu nisu u stanju da pokose i smeće pokupe!

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име