Promocijom monografije Kralj, o velikanu srpskog glumišta Petru Kralju, autorke Anite Panić u Narodnoj biblioteci Bečej, večeras će se završiti kratki serijal događaja kojima je u opštini Bečej obeležen Međunarodni dan maternjeg jezika.
Poznavanje i primena pravopisnih normi ne bi trebalo da bude zastupljeno samo u esejima i pismenim zadacima, nego i bilo kojoj neformalnoj komunikaciji, kaže za portal MojBečej Sanja Biro, profesorka srpske književnosti i jezika u Tehničkoj školi Bečej.
U toj obrazovnoj ustanovi od nedavno postoji Aktiv maternjeg jezika, koji promoviše, kako istuču profesorke srpskog i mađarskog jezika, lepo izražavanje, koje je svakoj osobi neophodno bez obzira čime se bavi.
U Srbiji živi više od 30 etničkih zajednica koje govore svojim jezikom, a u službenoj upotrebi je 11 jezika nacionalnih manjina. U Srbiji se oko 70.000 dece obrazuje se na osam manjinskih jezika.
Dan maternjeg jezika 21. februara obeležava se u svetu od 1999. godine kako bi se promovisale jezička i kulturna raznolikost, kao i višejezičnost.