Foto: Ilustracija
Foto: Ilustracija

Neposredno pred početak mere zabrane kretanja uočen je povećan broj saobraćajnih prekršaja, zbog čega će u narednim danima saobraćajna policija obavljati pojačanu kontrolu, saopštavaju iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

-Među saobraćajnim prekršajima počinjenim u tom periodu posebno je izraženo nepoštovanje ograničenja dozvoljene brzine kretanja, što je za posledicu imalo više saobraćajnih nezgoda širom Srbije i smrt dve osobe na području nadležnosti Policijskih uprava u Kragujevcu i Novom Pazaru.

U cilju očuvanja bezbednosti saobraćaja na putevima tokom vanrednog stanja, saobraćajna policija pojačano će kontrolisati saobraćaj neposredno pre zabrane kretanja i procesuirati sve vozače koji budu zatečeni u izvršenju prekršaja, navodi se u saopštenju Uprave saobraćajne policije.

U situacijama u kojima su ispunjeni zakonski uslovi, napominju, počinioci prekršaja biće odmah privođeni nadležnom prekršajnom sudu.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име