Közvitát tartottak a Petőfi Sándor Általános Iskola bezárásának a javaslatáról. A közvitán szülők, pedagógusok, politikusok egyaránt az kérték: minden iskola maradjon meg a városban.
A közvitán felszólalt a Vajdasági Magyar Szövetség képviselői csoportja, valamint a Magyar Nemzeti Tanács képviselői, továbbá Boja András az iskolaszék, dr. Koncz Gyula a szülők és Szűcs Budai Engelbert a pedagógusok nevében. Valamennyien azt kérték, minden iskola maradjon meg a városban.
A közvitára azért került sor, mert a községi iskolahálózat kialakításával megbízott munkacsoport a Petőfi iskolának bezárását javasolta, amit azzal indokolt, hogy ide jár a legkevesebb diák. Tanulói szeptembertől másik tanintézménybe járnának, a dreai és mileševói kihelyezett tagozatait átvenné a Samu Mihály Általános Iskola. A Petőfi Iskola épületéből pedig középiskolai diákotthon lenne.
A 80 százalékban magyar diákokat befogadó Petőfi iskolának jelenleg a minimumként meghatározott 480 helyett csak 253 diákja van, viszont ők a legkevesebbként kiszabott 16 helyett 20 tagozaton tanulnak. Több mint kilencezren adták a nevüket ahhoz a petícióhoz, amivel az óbecsei Petőfi Sándor Általános Iskola megmaradása mellett állnak ki az aláírók.
Molnár Viktor a Vajdasági Magyar Szövetség képviselői csoportjának a nevében kijelentette, hogy meg kell tartani a jelenlegi iskolahálózatot, mert minden iskolára szükség van. Szerintük a Petőfi iskola eleget tesz a megmaradáshoz szükséges törvényes feltételeknek.
Mgr. Hajnal Jenő, az MNT elnöke többek között arról beszélt, hogy A többi vajdasági önkormányzat a törvény rendelkezései mellett a polgárok érdekeit is figyelembe vette – Óbecse az egyetlen, ahol egy iskola teljes megszüntetését javasolják.
Az új iskolahálózat kialakítására vonatkozó javaslat a közvita után készül majd el ami hamarosan a Magyar Nemzeti Tanács elé kerül véleményezésre, de a végső döntést az oktatási miniszter hozza majd meg.