O tome zašto niko iz Štaba za vanredne situacije opštine Bečej nije odgovorao na pitanja novinara o situaciji sa korona virusom i registrovanim brojem zaraženih koji je objavljeni na sajtu Ministarstva zdravlja, predsednik opštine Bečej Dragan Tošić kaže da je dogovor bio da se u javnost izađe jedino u slučaju da je neki od uzoraka uzet od građana u Doma zdravlja Bečej u kovid ambulanti pozitivan.
Novinari su tokom vanrednog stanja pokušavali od svih lokalnih, pokrajinski i državnih nadležnih institucija da dođu do zvaničnih informacija o broju testiranih i broju zaraženih, kao i drugim pitanjima vezanim za zaraznu bolest, ali bezuspešno. Do sada je poznato jedino da, zaključno sa jučerašnjim danom, u bečejskom domu zdravlja niko nije registrovan na kovid 19, iako se na zvaničnom sajtu ministarstva navodi drugačije.
Iako su prva dva slučaja koja se vezuju za opštinu Bečej demantovana, odnosno, direktorka doma zdravlja Kosana Nešić rekla je da ta ustanova nema takve podatke, za preostala četiri nije bilo zvaničnih objašnjenja, a predsednik opštine kaže da on nije adresa za takva pitanja. On je dodao da je opština Bečej informisala javnost o donetim merama i svim drugim pitanjima, ali da zdravstvo ne spada u njihovu nadležnost.
Prema poslednjim informacijama sa sajta Ministarstva zdravlja iz opštine Bečej ima sedam osoba registrovanih da su zaražene korona virusom.
Kako smo pokušavali poslednja dva meseca pokušavali da dođemo do informacija saznajte OVDE.
Sadržaj je kreiran u okviru projekta „Vladavina prava pod lupom: Ka većem ostvarivanju prava građana opštine Bečej” koji je sufinansiran iz budžeta opštine Bečej. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.
odlicni ste …
Molim vas u interesu gradjana kada budete imali priliku pitajte nadlezne koliki je broj ljudi koji se testirao na corona virus u opstini becej..Zivi i zdravi bili.
„Na suđenjima u Bečeju okrivljeni stoje napolju, a sudija ih saslušava iz zgrade“ Ajde rec dve ovoj i njenim metodama.